TRY - Türk Lirası
EUR
20,728
USD
18,819
GBP
23,304
CNY
2,792
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaÖne ÇıkanTerörist Silam Mislih etkisiz hale getirildi

Terörist Silam Mislih etkisiz hale getirildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli İstihbarat Teşkilatı’nca (MİT) PKK/YPG’nin sözde Ayn İsa eyaleti sorumlularından, ‘Mizgin Kobani’ kod adlı Silam Mislih etkisiz hale getirildi.

MİT, Türkiye-Suriye sınır hattında güvenlik güçlerine yönelik eylemlerin son bulması amacıyla PKK/YPG’nin Suriye’nin kuzeyinde sözde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten kadroların etkisiz hale getirilmesi çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son olarak PKK/YPG’nin sözde Ayn İsa eyaleti sorumlularından, ‘Mizgin Kobani’ kod adlı Siham Mislih, MİT tarafından etkisiz hale getirildi.

Mislih’in, Barış Pınarı Harekat bölgesinde görevli güvenlik güçlerine yönelik eylemleri organize ettiği ve kendisine bağlı unsurlarla doğrudan sabotaj eylemlerine katıldığı belirtildi. Eylemleri azmettirdiği tespit edilen Mislih, MİT tarafından hedef listesine alındı. Silam Mislih, Ayn İsa’daki kaynaklar vasıtasıyla takibe alındı, hiçbir sivil unsurun bulunmadığı uygun yer tespit edildikten sonra MİT tarafından gerçekleştirilen operasyon ile etkisiz hale getirildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler