TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerPolitikaTeröre karşı ortak tavır takınmak görevimizdir

Teröre karşı ortak tavır takınmak görevimizdir

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, ekonomi politikalarımız farklı olabilir; ama terör, insanlık suçudur. Teröre karşı ortak tavır takınmak da siyasetçi olarak bizim görevimizdir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı makamında ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve Uysal’ın görüşmesi, basına kapalı gerçekleşti. Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Teröre karşı ortak tavır takınmak görevimizdir
Teröre karşı ortak tavır takınmak görevimizdir

Mersin’deki polisevine terör saldırısı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Bölücü terör örgütünün veya diğer terör örgütlerinin inançları yoktur, kimlikleri yoktur, ahlakları yoktur. Terör, kimden ve nereden gelirse gelsin, bu ülkede 85 milyon yurttaş olarak teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız. Terörden çok çektik, büyük acılar çektik. O acıların artık sona ermesi lazım. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, ekonomi politikalarımız farklı olabilir; ama terör, bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı ortak tavır takınmak da siyasetçi olarak bizim görevimizdir” dedi. 

Kılıçdaroğlu ve Uysal, daha sonra Balgat’taki taksi durağını ziyaret edip, taksici esnafı ile görüştü. 

DAVUTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu makamında ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme, yaklaşık 2,5 saat sürdü. Toplantının ardından açıklama yapılmadı. Parti binası önüne gelen bir vatandaş, çıkışta Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu ile görüşmek istedi ancak korumalar müsaade etmedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler