TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanTermal kamera 'yaşam' belirtisi buldu; çalışma başlatıldı

Termal kamera ‘yaşam’ belirtisi buldu; çalışma başlatıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’ın Antakya ilçesinde Yusuf Yonca, kardeşi ve ailesi çağrı yaptı; termal kameranın ‘yaşam’ belirtisi bulmasıyla çalışma başlatıldı

Hatay’ın Antakya ilçesinde Yusuf Yonca, depremde yıkılan Alya Nur Apartmanı’nda oturan kardeşi Ercan Yonca, onun eşi ve çocuğunun enkaz altında kaldığını ve halen yaşadıklarını duyuran videoyu sosyal medyada paylaştı. Yardım çağrısı üzerine bölgeye giden ekiplerce termal kamera ile yapılan ölçümde, yıkılan apartmanda 3 kişinin hayatta olduğu tespit edilirken, arama- kurtarma çalışması başlatıldı.

Termal kamera 'yaşam' belirtisi buldu; çalışma başlatıldı
Termal kamera ‘yaşam’ belirtisi buldu; çalışma başlatıldı

Hatay’ın Antakya ilçesi Ekinci Mahallesi İnönü Bulvarı üzerindeki Alya Uçar Apartmanı, Kahramanmaraş merkezli depremde yerle bir oldu. Yusuf Yonca, apartmanın en alt katında kardeşi Ercan Yonca, onun eşi Seda Yonca ve çiftin bebekleri Can’ın halen yaşadığını ve çıkarılması için yardıma ihtiyacını olduğunu anlatan bir video çekerek sosyal medyada paylaştı.

Yusuf Yonca videoda, maden işçilerinin apartmana girerek kardeşini ve ailesini kurtarabileceğini ifade ederek, “Antakya’daki binanın en alt katında kardeşim Ercan, eşi Seda ve Can bebek için hepimiz kenetlendik. Büyük bir mücadele sergiliyoruz. Termal ısı kameralarıyla ölçüm yapıldı. İçeride halen üç canlı var. Allah rızası için bütün madenciler ki ancak madencilerin çözebileceği bir problem var. Bunun için çırpınıyoruz. Çok az canlı kaldı, onlar için son saatler. Bütün madencilerin buraya yönelmesi lazım” dedi.

Hatay'ın antakya ilçesinde yusuf yonca, kardeşi ve ailesi çağrı yaptı; termal kameranın 'yaşam' belirtisi bulmasıyla çalışma başlatıldı
Hatay’ın Antakya ilçesinde Yusuf Yonca, kardeşi ve ailesi çağrı yaptı; termal kameranın ‘yaşam’ belirtisi bulmasıyla çalışma başlatıldı

TERMAL KAMERA ISI TESPİT ETTİ

Yusuf Yonca’nın sosyal medyadaki yardım çağrısının üzerine bölgeye çok sayıda arama- kurtarma ekibi sevk edildi. Enkaz haldeki apartmanda yapılan termal ısı kamerası ölçümünde binada 3 farklı yaşam belirtisi tespit edildi. Hemen harekete geçen ekipler, Ercan Yonca, eşi ve çocuklarını kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler