TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
9.5 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
16.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatTenor Erol Uras Süreyya Operası'nda anılacak

  Tenor Erol Uras Süreyya Operası’nda anılacak

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi, geçen yıl hayata veda eden opera sanatçısı Tenor Erol Uras’ı Süreyya Operası’nda vereceği konserle anacak.

  Opera sanatçısı Erol Uras, geçen yıl hayata veda etti. İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 13 Nisan’da Süreyya Operası’nda vereceği konserle Uras’ı anacak. Sunumunu Çağrı Köktekin’in üstleneceği konserde; Yevgeni Onegin, Lucia di Lammermoor, La Bohème, Carmen, Aşk İksiri, La Traviata, Cavalleria Rusticana, Otello, Macbeth, Tosca operalarından Erol Uras’ın sanat hayatı boyunca oynadığı roller seslendirilecek. Solist dansçı İlke Kodal’ın dans ettiği Pagliacci operasından bir bölümün de yer aldığı konser, Yalçın Tura’nın “sevmek nedir” parçası ile sonlanacak.

  Tenor erol uras sureyya operasinda anilacak 1 - kültür ve sanat - haberton
  Tenor Erol Uras Süreyya Operası’nda anılacak

  Şef Zdravko Lazarov yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestrası eşliğinde; Tenorlar; Caner Akın, Hakan Aysev, Ahmet Baykara, Serkan Bodur, Berk Dalkılıç, Ali Murat Erengül, Yoel Keşap, Bülent Külekçi, Hüseyin Likos, Ufuk Toker ve Onur Turan sahnede olacaklar.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler