21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTemizledikleri yerlere gülücük koreografisi bırakıyor

  Temizledikleri yerlere gülücük koreografisi bırakıyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Konya’nın Beyşehir ilçesinde ‘En güzel, en temiz Beyşehir’ adıyla yürütülen sosyal sorumluluk projesinde gönüllüler temizledikleri bölgelere kağıt üzerine çizdikleri gülücük emojisini veya çöpleri attıkları poşetlerden gülücük koreografisi bırakıyor.

  Mesire alanında temizlik yapan Bilişim Teknolojileri öğretmeni Sena Çelik, ”Önce temizliyoruz. Daha sonra ağaçlara gülücükler bırakıyoruz. Bu sayede doğanın temizlenerek mutlu olup gülümsediğinin mesajını veriyoruz” dedi. 

  Beyşehir Belediyesi, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi ve Beyşehir Fotoğraf Kulübü, yaklaşık 1 ay önce ‘En güzel, en temiz Beyşehir’ adlı sosyal sorumluluk projesi başlattı. Projeye katılan gönüllüler, mesire alanı ve seyir tepelerinde çöpleri temizliyor. Temizledikleri bölgelere kağıt üzerine çizdikleri gülücük emojisini veya çöpleri attıkları poşetlerden gülücük koreografisi bırakıyor. 

  Temizledikleri yerlere gülücük koreografisi bırakıyor
  Temizledikleri yerlere gülücük koreografisi bırakıyor

  200 GÖNÜLLÜ KATILDI 

  Proje sorumlusu Beyşehir Fotoğraf Kulübü yöneticisi Mustafa Büyükkafalı, şu ana kadar yaklaşık 200 gönüllüğünü projeye destek verip, 27 alanda çöp toplandığını belirtti. Temizlenen alanların eski ve yeni hallerinin de fotoğraflarını çektiklerini belirten Büyükkafalı, şunları söyledi:

  ”Türkiye’de tek olan bu proje bir yarış haline geldi. 200 katılım gerçekleşti ve 360’a yakın battal boy çöp poşeti toplandı. Bunun için ailelerin ve çocukların katılmalarını istedik. Çünkü eğitim amaçlı düşündük. Beyşehir doğasıyla güzel bir bölge olduğu için de piknik alanlarını ve seyir tepelerini temizlemeye çalıştık. Yaklaşık 27 alan temizlendi. Bu alanları temizlerken de eski ve yeni hallerinin fotoğraflarını çekip, yarışma yapalım istedik.  Buradaki amacımız, katılanları ödüllendirmek ve bu fotoğrafların sergisini açıp, insanlarda farkındalık oluşturmaktı. Bu kapsamda çok şey başardık. 1 aylık çalışma sonunda, çoğu yer temizlendi. Artık bu sayede insanlar yerlere daha az çöp atıyor, inşallah hiç atmazlar.”

  Temizledikleri yerlere gulucuk birakiyorlar 7871 dhaphoto7 1 - yaşam - haberton

  AİLESİYLE ÇÖPLERİ TEMİZLERİ 

  Emin Çiçek de eşi Sena ve 2,5 yaşındaki kızı Elif Ece ile birlikte gönüllü olarak çöp toplama etkinliğine katıldı. Çiçek, ”Böyle anlamlı bir projede yer almaktan çok mutluyuz. Bizler gibi birçok ailede bu projede yer alıp Beyşehir’i güzelleştirdi. Unutmayalım ki kirletmezsek, temizlemeye ihtiyacımız kalmaz” dedi. 

  Eşi Sena Çiçek de temizledikleri alana gülücük emojisi bıraktıklarını belirterek, ”Önce temizliyoruz. Daha sonra ağaçlara gülücükler bırakıyoruz. Bu sayede doğanın temizlenerek mutlu olup gülümsediğinin mesajını veriyoruz” diye konuştu. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler