TRY - Türk Lirası
EUR
17,8790
USD
18,4396
GBP
19,9644
CNY
2,5868
10.5 C
Ankara
14.7 C
İstanbul
12 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarTeknoloji hayatın dengesini değiştiriyor

Teknoloji hayatın dengesini değiştiriyor

İlknur Polat
İlknur Polathttps://haberton.com/
İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

Haftanın Öne Çıkanları

Hızla ilerleyen teknoloji hayatın dengesini değiştiriyor. Monoton bir yaşantı hareketsiz hayat, internet önünde geçirilen uzun saatler insanları farkında olmadan birçok hastalığın kucağına itiyor.

Hastalıklar bizim için imtihan süreç yorucu Allah’ın verdiği ömrü ancak Allah CC alır. Biz ne kadar bilgiliyiz. Ne kadar hazırız hasta olmaya ya da daha sağlıklı olmak için nasıl yaşamalıyız. Eskiler daha sağlıklı diyoruz. Şartlar zordu teknoloji azdı. Peki, bu tezatlık neden? Gelişen zaman bizim için birçok şeyi kolaylaştırırken, çoğu şeyi de alıp götürüyor. Hızla ilerleyen teknoloji hayatın dengesini değiştiriyor. Monoton bir yaşantı hareketsiz hayat, internet önünde geçirilen uzun saatler insanları farkında olmadan birçok hastalığın kucağına itiyor.

Sağlıksız yaşam sağlıksız yeme alışkanlıklarını getiriyor. Paket ürünler, dondurulmuş gıdalar obezite şeker gibi birçok hastalığı çocuk yaşlarda bünyemize girmesine neden oluyor. Çalışan anne baba çocuklarıyla çok ilgilenmiyor iletişim eksikliği mutsuz çocuklar mutsuz bireyler. Stres herkesin sığındığı çözemediği o hastalık işte dostlukta kimseyi memnun edemiyorsunuz. Sonra malum hastalıklar mide bağırsak kalp beyin hastalıkları. Artık doktorların genetik olarak bu hastalık siz de var mı demelerine gerek yok. Herkes aynı hastalığı taşıyor ya da adayı.

Teknoloji hayatın dengesini değiştiriyor
Teknoloji hayatın dengesini değiştiriyor

Hasta olduktan sonraki uzun test süreçleri ağır tedaviler ve mutsuz hastalar. Tıp gelişen her geçen gün kendiyle yarışan tedavide ne kadar çözüm oluyor. Hasta değilken mutsuz olan birey hastayken bu durumu aşabiliyor mu?

Ruhumuzu mutlu etmeliyiz.  Sevdiğimiz şeyleri yapalım yürüyüş sessiz bir gece de dostla yudumlanan bir kahve . Birbirimize hediye alalım.  Bir hobimiz olsun bize ait bir şey önce faydamız kendimize olsun ki çevremize de faydalı olabilelim. Doğal yiyelim bol sebze tüketim sene de bir defa bile olsa her şeyi bir kenara atıp bir tatile çıkalım. Bırakın dünya malı için koşuşturmayı bir maneviyat kapılarını zorlayalım. Niye yaratıldık. Biz kimiz amaçlarımız nedir. Şükür edelim. “ Yaradan’dan dolayı yaratılanı sevelim” Zor değil lütfen demek sokak hayvanlarını beslemek bir yetimi sevindirmek komşuna güler yüz göstermek bütün bunları yaparken ömür bittiği gün çuvalımızı maneviyatla dolduralım. Ölüm bile güzel gelir insana zaman bir hazine tüketirken biteceğini düşünmek dileğiyle …

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler