TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriTEKNOFEST'in şampiyonları Trabzon'da

  TEKNOFEST’in şampiyonları Trabzon’da

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde başarı elde eden Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi ekipleri, ‘Milli Teknoloji Yolculuğu’ adlı programla elektrikli araçlarını tanıttı.

  TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde ‘Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Elektromobil’ kategorisinde 1’inci olan KTÜ Yomra Gençlik Merkezi Enerji Teknolojileri Topluluğu ile aynı kategoride ikincilik elde eden SAÜ İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu (SAİTEM) ekipleri, yarışmanın ardından İstanbul, Sakarya, Ankara ve Trabzon’u kapsayan ‘Milli Teknoloji Yolculuğu’ adlı 5 günlük etkinlik programı gerçekleştirdi. Ödüle layık görülen araçlarını sergileyen ekiplerin, son durağı Trabzon oldu. 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda araçlarını tanıtan iki ekip yoğun ilgi gördü.

  Teknofestin sampiyonlari trabzonda 0002 - teknoloji haberleri - haberton
  2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde başarı elde eden Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi ekipleri, ‘Milli Teknoloji Yolculuğu’ adlı programla elektrikli araçlarını tanıttı.

  ‘Bu yola inanarak çıktık’

  KTÜ Yomra Gençlik Merkezi Enerji Teknolojileri Topluluğu’nun ekip kaptanı KTÜ Makine Mühendisliği Öğrencisi Barış Koçal, “Tüm tasarımları öğrencilere ait bir proje. Her şeyini biz ürettik. Yarış bittikten sonra tur yapmak istedik. Trabzon’a kadar bir yolculuk gerçekleştirdik. Son rotamız Trabzon’du. Yaptığımız projeyi göstermek ve anlatabilmek istedik. Aracımız iki kişilik bir araç. Yarışın asıl amacı; en az elektrik enerjisi ile en çok mesafeyi kat edebilmek. Verimlilik esaslı yarışma. Bu yola çok inanarak çıktık ve Türkiye şampiyonu olduk” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler