TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTeknenin çarptığı deniz kaplumbağası öldü

  Teknenin çarptığı deniz kaplumbağası öldü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’nın Kemer ilçesinde teknenin çarptığı deniz kaplumbağası, ilk müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

  Kemer Yat Limanı’nda Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yaralı deniz kaplumbağasını görünce Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne haber verdi. Bölgeye gelen veteriner hekim Fevzi Uzun, yaralı kaplumbağayı bota alarak karaya çıkardı. Tekne çarpması ve pervane kesisi teşhisi koyulan deniz kaplumbağası, merkezde tedavi altına alındı. İlk müdahalenin ardından Muğla Dalyan’daki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne (DEKAMER) götürülmek istenen deniz kaplumbağası öldü. 

  Teknenin çarptığı deniz kaplumbağası öldü
  Teknenin çarptığı deniz kaplumbağası öldü

  Deniz kaplumbağalarının korunması gerektiğini ifade eden veteriner hekim Fevzi Uzun, “Deniz kaplumbağasının tekne çarpması ve pervane kesisi nedeniyle yaralandığını tespit ettik. Hemen ilk müdahalede bulunduk ve tedavi altına aldık. DEKAMER’e transferini gerçekleştirecektik ama hayvan vefat etti. Bunlar, nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlar. İnsanlarımızın bu konuda biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler