24 C
Ankara
16 C
İstanbul
29.1 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi

  Tek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Murat Yıldız (40), 13 yıldır çalıştığı fabrikadan ayrılınca tek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi nedeniyle hayali olan karton bardak atölyesini açtı.

  Pandemi sürecinde tek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi nedeniyle kapasitesini günlük 80 bine çıkarttığını ifade eden Yıldız, “Pandemi döneminde tüketim, biraz daha fazlalaştı. Toptan kullanım alanlarının dışında vatandaşlarımızın da talebi yaygınlaştı. Artık ‘kullan at’ dönemine başladılar, bu da bizim üretimimizi arttırdı” dedi.

  Tek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi
  Tek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi

  Tavşanlı ilçesinde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Murat Yıldız, Bursa’da 13 yıldır çalıştığı otomobil fabrikasından ayrılarak, memleketinde karton bardak fabrikası kurdu. Pandemi süreciyle birlikte tek kullanımlık karton bardaklara olan ilgi artınca kapasitesini arttıran Yıldız, günlük 80 bin bardak üretimine ulaştı. Her zaman hayalini kurduğu işi yaptığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Yıldız, “1,5 yıldır üretim yapıyoruz.

  Günlük kapasitemiz yaklaşık 100 bin adet. Biz, yaklaşık 80 bin kadar üretim yapıyoruz. Tavşanlı’nın nüfusundan daha fazla üretim yapmaktayız. 13 yıl Bursa’da otomobil fabrikalarında çalıştım. Orada bu tüketimi görüyorduk ve bu makinaların nasıl olduğunu hep merak ettim. Bu hayalimin ilk adımını atmak nasip oldu. Bir makina alarak işe başladık. Makinamızı 6 ay önce değiştirdik. Kapasitesi daha yüksek olan yeni makinamızı firmamıza kazandırdık” dedi.

  Kütahya’nın tavşanlı ilçesinde murat yıldız (40), 13 yıldır çalıştığı fabrikadan ayrılınca tek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi nedeniyle hayali olan karton bardak atölyesini açtı.
  Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Murat Yıldız (40), 13 yıldır çalıştığı fabrikadan ayrılınca tek kullanımlık karton bardaklara yoğun ilgi nedeniyle hayali olan karton bardak atölyesini açtı.

  PANDEMİ SÜRECİ İŞLERİNİ ARTTIRDI

  Koronavirüs sürecinde firmaların yanı sıra vatandaşlardan da siparişler aldığını kaydeden Yıldız, “Pandemi döneminde, tüketim biraz daha arttı. Vatandaşlarımızın kullanımı yaygınlaştı. Çevre illerden de sipariş alıyoruz. Hedefim ambalaj grubunda ilerleyerek, firmamızı büyütmek” diye konuştu. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler