TRY - Türk Lirası
EUR
19,582
USD
18,642
GBP
22,754
CNY
2,673
8 Aralık 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriTek hedefleri şampiyonluk

Tek hedefleri şampiyonluk

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Konyaaltı Belediyesi Bisiklet Takımı, pandemi nedeniyle ara verilen antrenmanlara yeniden başladı. Sporcular tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Geçen yıl Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in talimatıyla kurulan ve aynı sene içinde de il şampiyonu olan Konyaaltı Belediyesi Bisiklet Takımı, yeni bir şampiyona için hazırlıklara başladı. Başkan Semih Esen, Kovid-19 salgınının yoğun olduğu dönemde antrenmanlara ara veren bisiklet takımını ilk idman gününde ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

‘DÜNYA SPORCULARI YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ’

Konyaaltı Belediyesi Bisiklet Takımı, pandemi nedeniyle ara verilen antrenmanlara yeniden başladı. Sporcular tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Altyapının önemine dikkat çeken Başkan Esen, “Pandemi nedeniyle iptal edilen müsabakaların ilkinin 15 Temmuz günü Kastamonu’da yapılması ihtimali var. Birkaç gün içinde yarışmaya yönelik bilgiler belli olacak. Yarışmaya hazırlık anlamında bisiklet takımımız çalışmalarına başladı. Sporcularımızı ziyaret ederek onlara başarı diledim. Onlar Konyaaltı’mızın modern yüzü. Dolayısıyla onları çok seviyoruz. Antalya’nın en güzel yerlerinden biri olan Konyaaltı ilçemizde dünya genelinde çok iyi dereceler yapmış sporcular yetiştirmek için gayret ediyoruz. Dereceli sporcuları buraya transfer etmek değil, altyapıdan yetişmiş sporcuları dünyaya transfer etmek istiyoruz” dedi.

‘SPORCULARIMIZ BİZİ ONURLANDIRACAKTIR’

Amaçları doğrultusunda bisiklet branşında yatırım yaptıklarını belirten Başkan Esen, “Gençlerimizin yatırımların karşılığını çok güzel vereceklerine inanıyoruz. Karşılık demek sadece madalya demek değildir. Yatırımın karşılığı sporun centilmence yapılması, dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve en önemlisi de toplumda efendi, saygıdeğer ve sorumluluk sahibi bireyler olmak. Sporcularımızın hepsinde bu özellikleri tek tek görüyorum. Başarılar diliyor, onları yetiştiren ailelerine de teşekkür ediyorum. Bizi en güzel derecelerle onurlandıracaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Esen, “Gençlerimizin yatırımların karşılığını çok güzel vereceklerine inanıyoruz. Karşılık demek sadece madalya demek değildir. Yatırımın karşılığı sporun centilmence yapılması, dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve en önemlisi de toplumda efendi, saygıdeğer ve sorumluluk sahibi bireyler olmak” dedi.

HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMAK

Antrenör Şevket Şimşek ve koordinatör Mustafa Gencay öncülüğünde 15 Temmuz Şehitleri Anma Bisiklet Yarışı için hazırlıklara başlayan Konyaaltı Belediyesi Bisiklet Takımı’nın hedefi ise Türkiye şampiyonu olmak. 6 sporcudan oluşan takım, günlük antrenman yaparak hazırlıklarını hızlandırdı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler