TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaPolitikaİyi Parti HaberleriTek adam sisteminin konuşulduğu son seçimdir

Tek adam sisteminin konuşulduğu son seçimdir

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu tek adam sisteminin konuşulduğu son seçimdir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti demek seçmene saygı demektir. Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu, tek adam sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş çözümler üzerinden rekabet edildiği bir seçimdir. Tek adam sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu son seçimdir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, havayoluyla Adana’ya, buradan da karayoluyla Mersin’e geçti. Mersin’de partililer tarafından karşılanan Akşener, ilk olarak partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Milletvekilleri ve partililerin eşlik ettiği Akşener’i il binası önünde çok sayıda kişi karşıladı.

‘İNŞALLAH BU SEÇİMİ İRADE KAZANACAK’

Burada partililerle bir araya gelen Akşener yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“İYİ Parti’nin tüm mensupları bu milleti başının üstünde taşır. Bu milletin tercihlerine saygı duyar. Kadınıyla, erkeğiyle saygı duyar. İYİ Parti demek; akıl demektir, strateji demektir. İYİ Parti demek çözüm demektir. İYİ Parti demek, temiz bir dil, saygı demektir.

Tek adam sisteminin konuşulduğu son seçimdir
Tek adam sisteminin konuşulduğu son seçimdir

İYİ Parti demek seçmene saygı demektir. Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu, tek adam sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş çözümler üzerinden rekabet edildiği bir seçimdir. Tek adam sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu son seçimdir. Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz. 2017’de hayır oyu çıksın diye çalıştık. Her türlü eziyete rağmen direndik.

Daha sonra İYİ Parti’mizi kurduk. Kapatın gözlerinizi İYİ Parti olmasaydı bugün bu ülkede ne koşuluyor olacaktı? Bugün yarına yönelik ‘Cumhurbaşkanınız kim olacak’ sözü söylenecek miydi? İşte İYİ Parti kuruldu, bir şey değişti, bu ülkede her şey değişti. Dolayısıyla inşallah bu seçimde İYİ Parti’nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu irade kazanacak.” 

Akşener buradan, Mersin’i Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen ‘Ben Kadınım Umudun Adıyım’ programına katılmak için Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’ne geçti. 

ACILARIN KADINI OLMAK İSTEMİYORUZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi programa katılmak için geldiği Mersin’de, Mersin’i Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen ‘Ben Kadınım Umudun Adıyım’ programına katıldı. Çeşitli gösterilerin sunulduğu ve şiirlerin okunduğu programda Akşener’e, mor cepken hediye edildi. Hediye edilen mor cepkeni giyen Akşener, kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığını söyledi. Akşener, “1 ayda 4 kadın katledildi bu ülkede. Acıların kadını olmak istemiyoruz. ‘Ömrümü kul eyledim’ demek istemiyoruz. Anadolu’ya adım attığımızda Türk tarihi kadını değerle doludur. Bu cepkenler eziyet gören kadının zırhıdır.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu tek adam sisteminin konuşulduğu son seçimdir” dedi.

Bugün bu cepken yok, çünkü sesimizi duyan yok. Anlaşılıyor ki iş gene biz kadınlara düştü. Her birimiz bu ucube sistemi değiştirmek için dik duracağız, sağlam duracağız ve burada irade göstereceğiz. Kadınlarımızın, kızlarımızın, çocuklarımızın acılarına, uğradıkları haksızlığa son vermek için bu ucube sistemi değiştireceğiz. Bu ucube sistemi değiştirmek için ‘ben aday değilim’ dedim ve herkesle bir araya geldim. Ziyaretler gerçekleştirdim ve şu an da aynı noktadayım” diye konuştu.

ÖZGECAN ASLAN’IN ANNESİ SONGÜL VE BABASI MEHMET ASLAN DA KATILDI

Yaklaşan seçimler hakkında da koşan Akşener, “Bu bizim parlamenter sistemi konuştuğumuz son seçimdir. Türkiye ölmez, Türkiye bitmez ama parlamenter sistemi konuşarak adaleti, demokrasiyi ve liyakati, şeffaflığı, kayırmacılığın olmadığı son seçimi konuşacağız. Dolayısıyla bu seçim kazanılmak zorundadır, bu seçimi kazacağız elbette” dedi.

Programa, Mersin’in Tarsus ilçesinde 2015’te, okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüste katledilen Özgecan Aslan’ın annesi Songül ve babası Mehmet Aslan da katıldı. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler