TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTED Üniversitesi TEDnoloji etkinliğinde yer aldı

  TED Üniversitesi TEDnoloji etkinliğinde yer aldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  TED Ankara Koleji Vakfı Okulları’nda düzenlenen ‘TEDnoloji’ İnovasyon ve Bilişim Günleri’nde yer aldı.

  TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, etkinliğin ilk gününde yaptığı konuşmada, öğrencilere yenilik ve icat gibi kavramlarla karıştırılan inovasyonun ne olduğunu, dünyadan ve kendi tecrübelerinden yola çıkarak örneklerle aktardı. Sosyal inovasyon konusuna da değinen Prof. Dr. Sabuncuoğlu, TED Üniversitesi tarafından bu alanda yürütülen projelerini paylaştı.

  Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu konuşmasının sonunda hayal kurmanın önemini vurguladı. TED Ankara Koleji öğrencilerinin ‘Bilişim Teknolojileri’ derslerinde yıl boyunca hazırladıkları projelerin sergilendiği Spor ve Sanat Merkezi’mizdeki fuar alanının gezilmesinin ardından TEDnoloji, İnovasyon ve Bilişim Günleri, atölye çalışmaları ile devam etti.

  Ted universitesi tednoloji etkinliginde yer aldi 1 - yerel haberler - haberton
  TED Üniversitesi TEDnoloji etkinliğinde yer aldı

  Bu çerçevede TED Üniversitesi Araştırma Teknolojileri ve İnovasyon Birimi Direktörü Dr. Sanem Yalçıntaş, ‘İş Modeli Kanvası’ başlıklı atölyelerde öğrencilerle bir araya gelerek, aktif katılımlı ve uygulamalı çalışmalar gerçekleştirdi. TEDnoloji, İnovasyon ve Bilişim Günleri’nin ikinci gününde TED Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selin Aradağ Çelebioğlu, TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe Nur Yılmaz ve TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güney Özcebe birer konuşma gerçekleştirdi. Etkinlik, ikinci gününde, aralarında TED Üniversitesi Araştırma Teknoloji ve İnovasyon Birimi Direktörü Dr. Sanem Yalçıntaş’ın da bulunduğu atölye çalışmaları ile son buldu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler