TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamTCDD'nin vagonları depremzedelere ev oldu

TCDD’nin vagonları depremzedelere ev oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya’da, TCDD’nin vagonları depremzedelere ev oldu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde can kaybı 20 bini geçerken, binlerce bina yerle bir oldu. Binlerce kişi enkaz altında kaldı, arama-kurtarma ekipleri ise bölgede aralıksız çalışıyor. TCDD’nin de depremin vurduğu kentlerden Malatya’da tren garında bekletilen vagonları, depremzedelere açıldı. Vagonlara yerleştirilen TCDD personeli ile depremzedelerin sayısı, 1700’ü buldu.

Tcddnin vagonlari depremzedelere ev oldus - yaşam - haberton
Tcdd’nin vagonları depremzedelere ev oldu

Depremin ilk anından itibaren vagonları ev olarak kullanmaya başladıklarını belirten Türk İş İl Temsilcisi ve Demiryol İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Hikmet Kazgan, “İlk gün her vagonda 30 kişi, ikinci gün 20 kaldı. Şimdi bu sayı düştü. Tabii bunlar, akrabalar. Personelimizin göreve gittiğinde, barındığı vagonlar bunlar. İçerisinde buzdolabından lavabosuna kadar her şey bulunmakta İnsanların barınabileceği ideal bir yer. Ayrıca otobüs ve kompartıman şeklindeki vagonlar da halkımıza hizmet veriyor. Buradaki halkımızın yiyecek ihtiyacı da karşılanıyor. Son teknoloji ile yapılan vagonlar. Aldığımız duyumlara göre, Ankara 2 bölgeden İzmir 3 bölgeden vatandaşlarımız ve personelin barınabileceği yeni vagonlar da yola çıktı” dedi.

‘MALATYA’NIN YÜZDE 50’Sİ GİTTİ SAYILIR’

Depremzede Üzeyir Tepe ise “Allah, devletimizden razı olsun. Şimdilik yerimiz iyi, sıcak. Deprem anında ilk saatler evdeydik. İkincisinde de dışarıdaydık. İkincisi, birincisinden daha şiddetli oldu. Tabii ki korktuk. Zaten can kayıplarının çoğu ilk depremde oldu. İkincisinde halk hep dışardaydı. Malatya’nın yüzde 50 gitti sayılır” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler