TRY - Türk Lirası
EUR
18,2365
USD
18,5860
GBP
20,8262
CNY
2,6119
13.2 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
23 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTaşkın önleme projesinde Mavi Göl eskiye döndü

Taşkın önleme projesinde Mavi Göl eskiye döndü

İnceleme Puanı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Giresun’un Dereli ilçesi Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarındaki Mavi Göl’ün 2 gündür değişen rengi, taşkın önleme projesinin sona ermesi ile yeniden eski haline döndü.

Kent merkezine 32 kilometre uzaklıktaki Dereli ilçesinde Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarındaki Mavi Göl, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. 1800 metre devam eden traverten ve şelalesi ile dikkat çeken bölgede, sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olan Mavi Göl’de, Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerince taşkın önleme çalışması yapıldı. 2 gün süren çalışma sırasında gölün rengi değişti. Sürüklenen kütükler ile ağaçları önlemek için yapılan çalışmaların tamamlanması ile göl, yeniden eski rengine döndü. Giresun Valisi Enver Ünlü de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Pınarlar köyünde yapılan kısa süreli çalışma tamamlandı, Mavi Göl eski haline kavuştu dedi.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler