TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTaşkın önleme projesinde Mavi Göl eskiye döndü

Taşkın önleme projesinde Mavi Göl eskiye döndü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Giresun’un Dereli ilçesi Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarındaki Mavi Göl’ün 2 gündür değişen rengi, taşkın önleme projesinin sona ermesi ile yeniden eski haline döndü.

Kent merkezine 32 kilometre uzaklıktaki Dereli ilçesinde Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarındaki Mavi Göl, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. 1800 metre devam eden traverten ve şelalesi ile dikkat çeken bölgede, sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olan Mavi Göl’de, Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerince taşkın önleme çalışması yapıldı. 2 gün süren çalışma sırasında gölün rengi değişti. Sürüklenen kütükler ile ağaçları önlemek için yapılan çalışmaların tamamlanması ile göl, yeniden eski rengine döndü. Giresun Valisi Enver Ünlü de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Pınarlar köyünde yapılan kısa süreli çalışma tamamlandı, Mavi Göl eski haline kavuştu dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler