TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTarsus Doğa Parkı'nda ilk lama doğdu

  Tarsus Doğa Parkı’nda ilk lama doğdu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mersin’de Tarsus Doğa Parkı’nda ilk lama doğdu; lamaya Amokaçi ismi verildi

  Mersin’de Tarsus Doğa Parkı’nda ilk lama doğumu gerçekleşti. Sağlık durumu iyi olan, siyah beyaz renkli lamaya bir dönem Beşiktaş’ta oynayan futbolcu Amokaçi’nin ismi verildi.  

  Farklı türden onlarca hayvanı barındıran, kent geneli ve il dışından her yıl on binlerce misafiri ağırlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Doğa Parkı’nda ilk kez gerçekleşen lama doğumu ile büyük sevinç yaşandı. 11 aylık gebelik sürecinin ardından lama, sağlıklı bir erkek yavru doğurdu. Ürkek tavırlarıyla dikkat çeken siyah-beyaz tüylü yavruyla doğa parkı personeli yakından ilgileniyor.

  ‘SAĞLIK DURUMU İYİ’

  Doğa parkının veteriner teknikerlerinden Yılmaz Ölmez, ana vatanı Güney Amerika olan lamalarla ilgili, “Bir adet erkek yavru dünyaya geldi. Yaklaşık olarak bir hafta oldu doğalı. Sağlık durumu çok iyi. Lamamızın adını ‘Amokaçi’ koyduk. Ülkemizin iklimine çok kolay adapte olan hayvanlar. Biz de gayet iyi şekilde bakmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de kardeşlerinin doğmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Siyah beyaz renkteki yavru lamaya, bir dönem Beşiktaş’ta oynayan futbolcu Amokaçi’nin ismi verildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler