TRY - Türk Lirası
EUR
15,3302
USD
13,4955
GBP
18,3964
CNY
2,1276
-4.3 C
Ankara
4.5 C
İstanbul
2.8 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriTarlada çalışırken Türkiye Şampiyonu oldu

  Tarlada çalışırken Türkiye Şampiyonu oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Van’da tarlada çalışırken bir yanda da antrenmanlarla atletizm şampiyonasına hazırlanan Ali Tunç Türkiye Şampiyonu oldu

  Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan Spor Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Ali Tunç (16), çiftçilik yapan ailesine tarlada yardım ettikten sonra, kalan zamanlarında antrenman yaparak Türkiye Şampiyonası’na hazırlandı. Tunç, eylül ayında Adana’da düzenlenen Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metre kros yarışmasında 4 dakika 58 saniyelik derecesiyle Türkiye şampiyonu oldu. Tunç, bundan sonraki hedefinin ise olimpiyatlara katılmak olduğunu söyledi. 

  İlçenin Çınarlı Mahallesi’nde çiftçilik yapan İhsan ve Naile Tunç çiftinin 5 çocuğundan biri olan Erciş Spor Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Ali Tunç,  ailesine tarlada çalışarak yardım ettikten sonra kalan zamanlarında ise antrenman yaparak Türkiye Şampiyonası’na hazırlandı. Tunç, eylül ayında Adana’da düzenlenen ve 160 sporcunun katıldığı Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede 4 dakika 58 saniye derecesiyle altın madalya kazanarak, Türkiye şampiyonu oldu. Beden Eğitimi öğretmeni Bari Çiçek’in nezaretinde 1,5 yıl çalışma yapan Tunç, bundan sonraki hedefinin de ülkesini temsilen olimpiyatlara katılarak ülkesine madalya ile dönmek olduğunu söyledi.  

  ‘SPORCUMLA GURUR DUYUYORUM’

  Beden Eğitimi öğretmeni Barış Çiçek, öğrencisi Ali Tunç’un sahip olduğu azimle her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğini belirtti. Çiçek, “Ali, 1,5 yıl önce yanıma geldiğinde kendisinde yüksek oranda atletizmci olma hevesi olduğunu fark ettim. Babasıyla birlikte tarlalarda çalışıp, lahana ve pancar ekip aile bütçesine katkı sağladığını ancak atletizmi de çok istediğini ve çalışıp başarılar hedeflediğini bana söyledi. Ben de kendisinin bu isteğini kabul edip, çalışmalara başladık. 1,5 yıldır çalıştırıyorum. Bu süre içinde birçok alanda derece aldı. Son olarak Türkiye şampiyonu oldu. Bu arada bize büyük destek veren Van Gençlik Spor Müdürü Nevzat İnanç, Erciş İlçe Müdürü Harun Yaşar’a da teşekkür ediyorum, sporcumla gurur duyuyorum” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler