16.5 C
Ankara
19.8 C
İstanbul
21 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTarım işçileri patates hasadına devam ediyor

  Tarım işçileri patates hasadına devam ediyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Adana’da sokağa çıkma kısıtlamadan muaf tarım işçileri, Ramazan Bayramı’nın 2’nci gününde sıcak havaya rağmen patates hasadına devam ediyor.

  Türkiye genelinde 29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’ta sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan tarım işçileri, Çukurova ilçesinde sabahın erken saatlerinde tarla ve bahçelerde iş başı yapıyor. Kısıtlamanın sona ermesine günler kala Ramazan Bayramı’nın 2’nci gününde zorlu mesailerine başlayan işçiler, kent genelinde patates hasadı yaptı. Toplanan patatesler, gelen kamyonlara yüklenerek tezgahlara götürülüyor. Kentte bu yıl 55 bin dekarda ekilen patatesten yaklaşık 210 bin ton rekolte elde edilmesi bekleniyor.

  Tarım işçileri patates hasadına devam ediyor
  Tarım işçileri patates hasadına devam ediyor

  ‘GECE, GÜNDÜZ, TATİL DEMEDEN DEVAM EDİYORUZ’

  Tarımda mesai zamanını doğanın ayarladığını ve buna karşı çıkmanın mümkün olmadığını belirten üretici Murat Töle, işlerini tam zamanında yapmak zorunda olduklarını söyledi. Tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlamasında da çalışmayı sürdürdüklerini kaydeden Töle, “Gece, gündüz, bayram, tatil demeden devam ediyoruz. Aksi takdirde üretim yapamayız. İnsanların gıdaya sürekli ihtiyacı var. ‘Tatilde daha az gıda tüketeyim’ diye bir şey olmayacağı için iş duramaz. Biz de bu ihtiyacı karşılamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

  ‘GÜNEŞ DOĞMADAN MESAİ BAŞLIYOR’

  Adana’da sokağa çıkma kısıtlamadan muaf tarım işçileri, ramazan bayramı’nın 2’nci gününde sıcak havaya rağmen patates hasadına devam ediyor.
  Adana’da sokağa çıkma kısıtlamadan muaf tarım işçileri, Ramazan Bayramı’nın 2’nci gününde sıcak havaya rağmen patates hasadına devam ediyor.

  Ramazan Bayramı’nın 3’üncü günü bazı semt pazarlarının açılacak olması nedeniyle oralara ürün yetiştirmeye çalıştıklarını ifade eden çiftçi Mustafa Aktaş, “Çalışmamız gerekiyor. Sıcak bizi pek zorlamıyor, katlanmaya çalışıyoruz. Şimdi fazla sıcak değil, ilerleyen günlerde daha zor olacak. Tarlada 100 civarı işçimiz var. Sabah 05.30’da başlayıp öğlen 13.30 gibi işimizi bitirmiş oluyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler