TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
25.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarTanrı için hiç bir şey imkansız değildir

  Tanrı için hiç bir şey imkansız değildir

  Enes Çeçen
  Enes Çeçenhttps://haberton.com/enes-cecen
  Enes Çeçen Erzurum'da yaşıyor, 12.sınıf öğrencisi 17 yaşında. Metin yazısı ve şiir yazmak hobileri arasındadır.. Ayrıca felsefe ile uğraşmaktan keyif alıyor. Yazılıma merakı var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Her gün doğumunda Tanrı için hiç bir şeyin imkansız olmadığını ve her imkansızı mümkün kıldığını bilen biri ol, o yüzden kalk ve tekrar dene.

  Yazıyorum çünkü bazen, aslında çoğu zaman, yaşam olaylarımızın zamanlamasının beklediğimiz gibi gitmediğini bugün okumanız gerektiği için yazıyorum. Bazı şeylerin çıktısı istediğimiz gibi değil. Daha büyük özlemlerimiz vardı, ancak hayat bize koşulların ve sorunların bizi hayal ettiğimizden çok daha az yaptığı bir şey verdi.

  Bugün yalnız olmadığınızı okumak zorunda olduğunuz için yazıyorum, sürekli olarak ne istediğinizi gerçekle karşılaştırırsanız ve kendinize bakarsanız ne kadar çok çalıştığınızı ve ne kadar denediğinizi görürsünüz ama yine de olmanız gerekenden çok uzaktasınız ve neden o profesör, o üniversite, o şirket ve aradığınız her şey sizin değerinizi bulamadı.

  Bugün okumak zorundasın ki aynada kendine bakıp dışını ve içindeki güzellikten başka bir şey göresin ve kendi kendine düşün diye bugün okuman gerektiği için yazıyorum, peki neden senin tüm yeteneklerine ek olarak çevrendeki insanlar bu güzellikleri görmediler ama sen, içinde, varoluşun ne kadar değerli ve eşsiz olduğunu biliyorsun.

  Tanrı için hiç bir şey imkansız değildir
  Tanrı için hiç bir şey imkansız değildir

  Bilmeniz gerektiği için yazıyorum ve bir kez daha söylemek zorundayım ki tüm insanlarıyla bu dünya bizim beklentilerimizi hiç karşılamayan çok karmaşık bir sistemdir.

  Etkili bir yöntemde o kadar çok farklı faktör vardır ki hiçbir şey hemen olmaz. Ama tüm bu karmaşıklıkların içinde, tüm iyi ve kötü insanlarla birlikte sen iyisin. Denemeye devam ediyorsun ve o iç güzelliği koruyorsun. Hayallerinden asla vazgeçmeyen biri ol. Allah’a güvenen ve dünyanın karmaşık olduğunu bilen biri ol, ancak Allah’ın bir ipucu ve sürekli çabanızla her şey en basit şekilde mümkündür ve her mucize olabilir ve hayatınızın tüm düğümleri çözülecektir.

  Ancak bu gürültülü dünyada iyi olmaya devam ederseniz ve doğru yolun ne olduğunu bilirseniz ve doğru insan olmak, insanların bu dünyanın iyiliğine olan inancını onunla etkileşime girerek yeniden kazandığı kişi olmak anlamına gelir.

  Her gün doğumunda Tanrı için hiçbir şeyin imkansız olmadığını ve her imkansızı mümkün kıldığını bilen biri ol, o yüzden kalk ve tekrar dene.

  Dün gece, günlüğümün sayfalarından birini rastgele açtım ve sayfalarını çevirdim.
  Kafamda bir ses dedi ki: Kendine iyi bak; Bak ne yoldan geldin, neler yaşadın, çok korktun.
  Ama bu ipi bırakmayan sendin…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler