TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTaksicilerden sahte çağrılara teknoloji ile çözüm

  Taksicilerden sahte çağrılara teknoloji ile çözüm

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde taksi çalışanları, sahte çağrılara teknoloji ile çözüm buldu. Caner Can ve yazılımcı ağabeyinin geliştirdiği uygulama ile durak, taksi ve müşteri arasında ‘dijital köprü’ kuruldu.

  Antalya Muratpaşa ilçesine bağlı Yeşildere Mahallesi’ndeki taksi durağı çalışanları, uzun süredir sahte çağrı nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Kendi bölgelerindeki mahallelerin otobüs durakları ile kavşaklarına buton yerleştiren ancak bu taksi çağırma sistemine oyun amaçlı basan çocuklar nedeniyle duraktan çıkan şoförler, hem sıra kaybediyor hem de boşa akaryakıt harcıyor.

  Taksicilerden sahte cagrilara teknoloji ile cozum 1 - yerel haberler - haberton
  Taksicilerden sahte çağrılara teknoloji ile çözüm 1

  HER DURAĞA ÖZEL TANIM

  Çağrının sahte olup, olmadığını anlamak için hareket geçen taksi çalışanları, çareyi teknolojide buldu. Durak çalışanı Caner Can, kendi bölgelerini tanımladığı haritayı yazılımcı ağabeyi ile birlikte telefon uygulamasına dönüştürdü. Uygulama ile durakla müşteri arasında bağlantı kurularak, tek tuşla istenilen konuma taksi çağrılabiliyor. Uygulama her durağa özel tanımlandığı için taksi durakları birbirlerinin bölgelerine de müdahale etmiyor.

  10 TAKSİ DURAĞI SATIN ALDI

  Kısa süre içinde kentteki 10 taksi durağının satın alarak, kullanmaya başladığı uygulama ile mağduriyetlerinin ortadan kalktığını anlatan Caner Can, “Müşterimiz cep telefonundan uygulamayı açıp, çağrı butonuna basıyor. Duraktaki tablet, sıra kimdeyse onu müşteriye yönlendiriyor. Biz müşterinin bilgilerini, o bizim bilgilerimizi görebiliyor. İstenilirse telefon üzerinden iletişim de kurabiliyoruz” dedi.

  Taksicilerden sahte cagrilara teknoloji ile cozum 2 - yerel haberler - haberton
  Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde taksi çalışanları, sahte çağrılara teknoloji ile çözüm buldu. Caner Can ve yazılımcı ağabeyinin geliştirdiği uygulama ile durak, taksi ve müşteri arasında ‘dijital köprü’ kuruldu.

  ‘DAHA KURUMSAL OLDUK’

  Yeşildere Taksi Durağı Başkanı Metin Can da uygulama sayesinde gereksiz çağrılardan kurtulduklarını söyledi. Kısa sürede Antalya’daki tüm taksi duraklarının bu uygulamayı kullanacağını belirten Can, “Hem yakıt maliyetinden hem zaman kaybından kurtulduk. Müşterilerimiz de bu durumdan çok memnun kaldı. Uygulama sayesinde daha kurumsal olduk” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler