TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTahıl gemisi, yarın Türkiye'de teftiş edilecek

  Tahıl gemisi, yarın Türkiye’de teftiş edilecek

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Birleşmiş Milletler (BM) Ankara Ofisi, Odessa Limanı’ndan hareket eden mısır yüklü M/V Razoni isimli tahıl gemisinin, 2 Ağustos’ta Türkiye’deki teftişin ardından Lübnan’ın Trablus Limanı’na gideceğini açıkladı.

  BM Ankara Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada, Müşterek Koordinasyon Merkezi’nin kuru yük gemisinin seferine başlaması için onay verdiği belirtilerek, “Güvenli İnsani Denizyolu Koridoru’nun belirli koordinatları ve kısıtlamalarını kabul eden Müşterek Koordinasyon Merkezi, bu ayrıntıları uluslararası navigasyon prosedürlerine uygun olarak iletti. Müşterek Koordinasyon Merkezi, geminin güvenli bir şekilde seyahati için tüm katılımcılarından askeri ve diğer ilgili yetkililerini bilgilendirmelerini istedi. Müşterek Koordinasyon Merkezi, gemiye seferi için onay vermeden önce geminin sefer kapasitesi ve Odessa Limanı’nın hazır olup olmadığını da teyit etti” denildi. 

  26 bin tonun üzerinde mısır taşıyan geminin seferine ilişkin, “Odessa’dan hareket ettikten sonra yarın Türkiye karasularındaki teftiş lokasyonuna varması bekleniyor. Teftişin ardından gemi, nihai varış yeri olan Lübnan’ın Trablus Limanı’na hareket edecek. Müşterek Koordinasyon Merkezi geminin Güvenli İnsani Denizyolu Koridoru’ndan emniyetli bir şekilde geçişini gözlemleyecek” ifadeleri kullanıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler