TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamSürücüleri eğitmek için çarpışma simülatörü yaptı

Sürücüleri eğitmek için çarpışma simülatörü yaptı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sakarya’nın Erenler ilçesinde, İlhan ve Enes Cirit kardeşler, sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatmak için çarpışma simülatörü yaptı.  

Sürücüleri eğitmek için çarpışma simülatörü yaptı

Erenler ilçesinde otomotiv parçaları üreten İlhan ve Enes Cirit kardeşlere ait fabrikada Yol Uzmanı Mert İntepe’nin isteği ile hazırlanan ve Ocak 2020’de üretilen takla atma simülatörü, ilgi gördü. Çalışmalarını genişleten 2 kardeş, bu kez aynı römork içerisine hem çarpışma hem de takla atma simülatörü yerleştirdi. Simülatör yaklaşık 1,5 ay süren çalışma sonunda kullanıma hazır hale geldi. Yapılan yeni projede sürücüler emniyet kemeri takılı halde kullandıkları araçla 5 kilometre hızla çarptıklarında ya da kullandıkları araç takla attığında yaşayacağı şeyleri görebilecek. 

Erenler ilçesinde otomotiv parçaları üreten İlhan ve Enes Cirit kardeşlere ait fabrikada Yol Uzmanı Mert İntepe’nin isteği ile hazırlanan ve Ocak 2020’de üretilen takla atma simülatörü, ilgi gördü.

Projede çalışan mühendis Murat Demirci, “Daha önce yaptığımız takla atma simülatöründen sonra şimdi ise iki aşamadan oluşan, birincisi çarpma simülatörü diğeri ise takla atma simülatörüdür. Çarpma simülatörü hemen hemen 5 kilometre hızla çarparak insanların çarpma esnasında nasıl bir refleks verdiğini görebileceğimiz bir simülatördür. Takla atma simülatörü ise yaklaşık 5 kilometre hızla döner ve çarpma esnasında takla atarak ne gibi sonuçlar doğuracağını görebileceğimiz bir simülatör” dedi. 

Sakarya’nın Erenler ilçesinde, İlhan ve Enes Cirit kardeşler, sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatmak için çarpışma simülatörü yaptı.  

Fabrikada çalışan ustabaşı Üzeyir Cansever ise, “Yol Uzmanı Mert İntepe uzmanlığında daha önce takla atma simülatörü yapmıştık. Şimdi bunu biraz daha geliştirerek aynı römork içerisine çarpma simülatörünü de yerleştirdik. Bu projede emniyet kemerinin önemini anlatmak istedik. Şu an projeyi bitirmek üzereyiz. Diğer projemiz ise emniyet kemerinin önemini anlatmak adına ADEX Akademi aracılığıyla Türkiye’de dolaşmakta” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler