TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamSürücülere can dostları için 'Kaputa vur' çağrısı

Sürücülere can dostları için ‘Kaputa vur’ çağrısı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bir grup ilkokul öğrencisi, motoru sıcak araçların kaputlarına sığınan sokak hayvanlarının ölmemesi için ‘Kaputa vur’ yazılı renkli görseller hazırlayıp, camlarına yapıştırarak sürücülere çağrı yaptı.

Mehmet Suphi Egemen İlkokulu 4’üncü sınıf öğretmeni Serpil Keskin’in (44) verdiği ödev, öğrencilerce farkındalık projesine dönüştürüldü. Öğrenciler, soğuk havalarda motoru sıcak araç kaputlarına sığınan sokak hayvanlarının ölmemesi için ‘Kaputa vur’ yazılı renkli görseller hazırlayarak park halindeki araçların camlarına yapıştırdı. Öğrencilerin bu çağrısı, sürücülerce de destek gördü.

4’üncü sınıf öğrencisi Zeynep Nisa Kılım (11), “Hayvanları korumak için proje hazırlıyoruz. Soğuk havalarda hayvanlar ısınmak için araçların çamurluk ya da motor kaputlarının altına sığınıyor. Sürücüler kaputlara vurmadan araçlarını çalıştırıp, hareket ettiklerinde hayvanlar zarar görebiliyor. Bunun için bir etkinlik hazırlamak istedik. Bu şekilde dövizler hazırlayarak, araçların ön camlarına koyduk” dedi.

Suruculere can dostlari icin kaputa vur cagrisia - yaşam - haberton
Sürücülere can dostları için 'kaputa vur' çağrısı 2

Ömer Efe Özel (11) ise “Hayvanları çok sevdiğimiz için dövizler hazırladık. Bunları araçların ön taraflarına koyduk. Proje ile sürücülerin araçlarını çalıştırmadan kaputa vurmasını sağlamak istiyoruz. Çünkü kaputun içerisinde hayvanlar olabiliyor. Kaputlarına vurmadan araçların çalışması halinde maalesef hayvanlar zarar görebiliyor. Bunun önüne geçmek istedik. Hayvanlara karşı duyarlı olalım” diye konuştu.

Otomobiline bindiği sırada öğrencilerle karşılaşıp, uyarı alan Mehmet Çoban (35), kaputa vurarak aracına geçti. Çoban, “Kediler için yapılan proje çok güzel. Bir sürücü olarak buradan uyarıyorum. Kaputa vurmadan araçlarımıza binmeyelim. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyorum” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler