TRY - Türk Lirası
EUR
14,8124
USD
13,0840
GBP
17,4227
CNY
2,0541
4.6 C
Ankara
10.5 C
İstanbul
13.7 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaSürücü ehliyet affı bekliyor

  Sürücü ehliyet affı bekliyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Milletvekili Gürer, ehliyet affı konusunu TBMM gündemine getirdi. Gürer: “1 milyona yakın sürücü ehliyet affı bekliyor” dedi.

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, bir defaya mahsus ehliyet affı getirilmesi teklifini yineledi. 

  1 milyona yakın kişinin çeşitli nedenlerle sürücü belgelerine el konulduğunu belirten Gürer, “İnsan canına kastetmemiş olanların ehliyetleri bir defaya mahsus iade edilmelidir” dedi. 

  GÜRER, EHLİYET AFFI KONUSUNU YENİDEN GÜNDEME GETİRDİ 

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, daha öce Kanun Teklifi olarak, TBMM Başkanlığına sunduğu ehliyet affı konusunu, bu kez Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada yeniden dile getirdi. 

  1 MİLYON SÜRÜCÜ AF BEKLİYOR

  Ülkemizde 1 milyona yakın kişinin bir nedenle ehliyetine el konulduğuna dikkat çeken CHP Milletvekili Gürer, “İnsan canına kastetmiş olanların dışında ihlal nedeniyle ehliyetine el konanlara bir kereye mahsus af çıkarılmalıdır; bu nedenle kanun teklifi de verdim” dedi.x

  KANUN TEKLİFİ KOMİSYONDA BEKLİYOR

  Özellikle ülkemizdeki ekonomik kriz ve pandemi sürecinde şoför olarak çalışan esnaflardan ihlal nedeniyle ehliyeti alınanların ciddi olarak mağdur durumda olduğunu belirten Gürer, “Bu anlamda maddi cezalar zaten ödenmiş ve kesilmiştir. Ehliyetlerin insan canına kastetmeyenlere iade edilmesi ve bu anlamda bir çalışma yapılması ihtiyaçtır. Ehliyet affı kanun teklifim Mecliste komisyondadır. Değerlendirilerek bir an önce gündeme alınmasını, ehliyet affı bekleyenlerin mağduriyetinin giderilmesini talep ediyorum” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler