24.4 C
Ankara
26 C
İstanbul
24 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerSuriye'de toplu mezarlarda çalışma tamamlandı

  Suriye’de toplu mezarlarda çalışma tamamlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Suriye’de toplu mezarlarda kazı çalışması tamamlandı

   Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütü PKK’nın bu ülkedeki kolu PYD/YPG’nin infaz ettiği kişileri gömdüğü toplu mezarda kazı çalışması tamamlandı. Alandan çıkartılan 68 cesedin kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

  Suriyede toplu mezarlarda calisma tamamlandi 1 - dış haberler - haberton
  Suriye’De Toplu Mezarlarda Çalışma Tamamlandı

  ​Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG üyeleri tarafından, Zeytin Dalı Harekâtı başlamadan birkaç gün önce Afrin’in Yeni Afrin Mahallesi’nde boş araziye iş makinesi ile kazı yapılarak ceset gömüldüğü ihbarı üzerine 7 Temmuz’da kazı çalışması başlatıldı. Afrin Yerel Kolluk Kuvvetleri’nin gözetiminde yapılan kazıda poşetlere sarılmış 68 ceset çıkartıldı. Bazılarının beden bütünlüğü bozulan cesetler, kimlik tespiti için hastane morguna götürüldü. Toplu mezarlıkta yapılan kazı çalışması dün akşam tamamlandı.

  Cesetlerin kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler