TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerSuriye'de gözaltında tutulan kişiler serbest bırakıldı

  Suriye’de gözaltında tutulan kişiler serbest bırakıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Muhalif gruplar ve rejim tarafından Suriye’de gözaltında tutulan kişiler serbest bırakıldı

  Dışişleri Bakanlığı, Astana süreci kapsamında, Suriye’de muhalif gruplar ve rejim tarafından gözaltında tutulan bazı kişilerin karşılıklı ve eş zamanlı serbest bırakıldığını açıkladı.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Astana süreci kapsamında Türkiye, Rusya Federasyonu ve İran’ın yanı sıra Birleşmiş Milletler’in katılımıyla kurulan ‘Zorla alıkonan/kaçırılan kişilerin serbest bırakılması, Cenazelerin takası ve kayıp şahısların akıbetinin tespitine ilişkin çalışma grubu’ bünyesinde hazırlanan altıncı proje çerçevesinde, Suriye‘de muhalif gruplar ve rejim tarafından gözaltında tutulan bazı kişiler, 16 Aralık 2021 tarihinde muhaliflerin kontrolündeki El Bab’ın güneyindeki Abu Zindeyn mıntıkasında karşılıklı ve eşzamanlı olarak serbest bırakılmıştır. Çalışma Grubu, faaliyetlerini önümüzdeki dönemde de sürdürecektir” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler