TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıSürdürülebilir ürünler sık tercih ediliyor 

  Sürdürülebilir ürünler sık tercih ediliyor 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  PwC tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, 2 kişiden biri (yüzde 50) sürdürülebilir ürünleri satın alıyor. Kullanıcılar alışkanlıklarını değiştirmeye yaşam alanlarından başlarken, dekorasyonda sürdürülebilir ürünler giderek daha çok tercih ediliyor.  

  İklim krizinin gün geçtikçe hissedilmeye başlaması tüketici alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. PwC’nin konuya dair gerçekleştirdiği Küresel Tüketici İçgörüleri Nabız Anketi’nde, 2019’da yalnızca 3 kişiden biri (yüzde 35) çevreyi korumaya yardımcı olmak için sürdürebilir ürünleri tercih ederken, 2021’de tekrarlanan araştırmada ise 2 kişiden birinin (yüzde 50) seçimlerini sürdürülebilir ürünlerden yana kullandığını gösteriyor. Çevreye duyarlı ürün tercihinin artması, sektörel trendlere ve özellikle de B2C iş yapan şirketlerin ürün geliştirme süreçlerine yön veriyor.  

  Özellikle pandemi döneminde, evler başta olmak üzere kapalı mekanlarda daha fazla zaman geçirilmesiyle, doğaya duyulan özlemin dekorasyon trendlerini doğrudan etkilediğine dikkat çeken Seramiksan Direktörü M. Süreyya Çağlar , “Evlerde her anlamda yeşile alan açıldı. Kapalı mekanda daha fazla bitki yetiştirme eğilimi gösteren kullanıcılar, yaşam alanlarında doğaya dair unsurları, doğal ürünleri ve çevreye duyarlı seçimleri ön plana çıkardı. İklim krizinin etkilerini daha fazla hissettikçe, doğanın ikinci bir seçeneğinin olmadığını anlayan tüketiciler, artık her alanda sürdürülebilir ürünlere daha fazla rağbet ediyor. Dekorasyon ise bu değişimin ilk basamağını oluşturuyor” dedi.  

  SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KAROLARLA YAŞAM BİÇİMİNE DÖNÜŞÜYOR 

  Surdurulebilir urunler sik tercih ediliyor 1 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Sürdürülebilir ürünler sık tercih ediliyor 

  Sürdürülebilir iş modelinin günümüz iş dünyası için bir kriter olduğunu belirten Süreyya Çağlar, “Elbette ‘yeşil duyarlılık’ konforlu bir yaşamı geride bırakmak anlamına gelmiyor. Sürdürülebilirliği entegre ettiğimiz ürünlerimizde gerek ev gerekse işletme sahipleri için malzemesiyle dayanıklı, temizlenebilirliğiyle ise kullanışlı ve konforlu bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

  Seramiksan olarak modern baskı tekniklerimiz sayesinde hiçbir ağaç kesilmeden, ahşabın güzelliğini dayanıklı porselen yüzeylere taşıyoruz. Bu şekilde hem doğayı koruyor hem de ürünlerimizi birer tasarım unsuruna dönüştürerek kullanıcılarımızın estetik ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.  

  DOĞANIN RENKLERİ İÇ VE DIŞ MEKANLARA TAŞINIYOR 

  Doğa ve çevre odaklı geniş bir ürün portföyüne sahip olduklarını aktaran Çağlar, “Doğadan unsurları evlerinde görmek isteyen kullanıcılar için 1994’ten bu yana çevreye duyarlı seriler tasarlıyoruz. Gerek iç gerekse dış mekanda kullanılabilen karolarımızla sürdürülebilirlik arzusunu yaşam alanlarına taşıyoruz. Sagano, Monte Verde ve Classwood porselen karo serilerimizle doğanın renklerini hem zemin hem de duvarlara yansıtıyoruz” ifadelerini kullandı.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler