TRY - Türk Lirası
EUR
18,2365
USD
18,5860
GBP
20,8262
CNY
2,6119
13.2 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
23 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSultanbeyli AYTOP Gıdacılar Sitesi'nde denetim 

Sultanbeyli AYTOP Gıdacılar Sitesi’nde denetim 

İnceleme Puanı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Sultanbeyli’de AYTOP Gıdacılar Sitesi’nde denetim yaptı. Ekipler, depo ve üretim yerlerini tek tek gezerek inceledi. Kurallara uygun olmayan iş yerleri uyarıldı. 

Sultanbeyli, AYTOP Gıdacılar Sitesi’nde sabah saatlerinde İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri denetim gerçekleştirdi. Denetimlere İstanbul Tarım İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca’da katıldı. Ekipler, depo ve üretim yerlerini tek tek gezerek inceleme yaptı. Kurallara uygun olmayan iş yerleri uyarılarak ürünlerden numuneler alındı.  

Sultanbeyli aytop gidacilar sitesinde denetim 1 1 - yerel haberler - haberton
Sultanbeyli aytop gıdacılar sitesi’nde denetim 

“ÇİFTLİKTEN ÇATALA KADAR DENETLEME YAPIYORUZ” 

Denetimleri yerinde inceleyen İstanbul Tarım İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, “Bizler rutin olarak güvenli gıdanın halkımıza ulaşması için deyim yerindeyse çiftlikten çatala kadar birinci üretimden tüketicinin sofrasına gelene kadar bütün aşamaları denetlemekle görevli bir kurumuz. Sultanbeyli AYTOP Gıdacılar Sitesi’ndeyiz. Önce unlu mamulleri üreten bir işletmeye gittik. Oradaki eksikliklerden dolayı işletmemize süre verdik.

Biz denetimimizde işletmeyi önce eğitimden geçiriyoruz. Neden yapmaları gerektiğiyle ilgili uyarılarda bulunuyoruz. Süre veriyoruz. Bu süre zarfında işletme durumunu düzeltmiyorsa o zaman işlem uyguluyoruz. Numuneler alıyoruz. Olumsuz bir durum olursa yine işlem uyguluyoruz. 2022 yılında yaklaşık 150 bin denetim uyguladık. Geçen yıl 6 bin 5 yüz, bu yılda 4 bin 5 yüz civarında numune aldık. Numunelerde de taklit, yağlarda başka ürünler var mı? Bunlara bakıyoruz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler