TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriŞükran Öncü milli takıma yükseldi

Şükran Öncü milli takıma yükseldi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde annesinin yönlendirmesi ile şiddete karşı korunmak için muay thai sporuna başlayan üniversite öğrencisi Şükran Öncü milli takıma kadar yükseldi.

Muay thai hakemliği ile antrenörlüğü de yapan Öncü, sporcu yetiştirmeyi yarışmaya katılmaktan daha çok tercih ettiğini söyledi.

Şükran Öncü, 7 yıl önce annesi Nurgül Avcıbaşı’nın yönlendirmesi ile şiddete karşı korunmak için muay thai sporuna başladı. O dönemde ortaokul son sınıf öğrencisi olan Öncü, kısa sürede kendini geliştirip, milli takıma yükseldi. 2019 yılında düzenlenen Muay Thai Avrupa Şampiyonası’nda ikincilik, 2020 yılında ise üçüncülük elde etti.

Spora olan sevgisi üniversite tercihinde de etkili olan Öncü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Spor Yöneticiliği Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. Muay thai hakemliği ile antrenörlüğü de yapan Öncü, kendisi gibi başarılı sporcular yetiştirmeyi hedefliyor.

Şükran öncü milli takıma yükseldi
Şükran Öncü milli takıma yükseldi

‘BU KADAR İLERLEYEBİLECEĞİMİ DÜŞÜNMÜYORDUM’

Sporcu yetiştirmeyi yarışmaya katılmaktan daha çok tercih ettiğini belirten Öncü, “7 yıl önce annemin yönlendirmesiyle, kendimi korumamı istediği için bu spora başladım. Zamanla maçlara katılmaya başladım ve milli oldum. 2 tane Avrupa kupası derecem var. Muay thai antrenörü ve hakemiyim. Hayatıma sporla devam etmeyi düşünüyorum. İyi bir antrenör olarak, gelecekte iyi sporcular yetiştirmek istiyorum” dedi.

Manisa'nın yunusemre ilçesinde annesinin yönlendirmesi ile şiddete karşı korunmak için muay thai sporuna başlayan üniversite öğrencisi şükran öncü milli takıma kadar yükseldi.
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde annesinin yönlendirmesi ile şiddete karşı korunmak için muay thai sporuna başlayan üniversite öğrencisi Şükran Öncü milli takıma kadar yükseldi.

Sporun hem derslerine hem de günlük hayatına olumlu etkileri olduğunu dile getiren Öncü, “Derslerimde başarılı olmamı sağladı. Akademik kariyer bakımından da başarı bir şekilde ilerliyorum. Sosyal çevrem genişledi. Daha fazla arkadaş edindim, özgüvenim arttı. Herkese tavsiye ediyorum. Herkes spor yapmalı. Kendimi korumak için başladığım sporda bu kadar ilerleyebileceğimi düşünmüyordum. Spor sayesinde başarılı olduğum için çok mutluyum” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler