TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSuat Çelen'den online spor hizmeti alacaklara tavsiye

  Suat Çelen’den online spor hizmeti alacaklara tavsiye

  Avatar of güliz yıldız zeren
  Güliz Yıldız Zerenhttps://haberton.com/
  Güliz Yıldız Zeren, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi mezunu. Ankara’nın Polatlı ilçesinde yerel gazetede muhabir olarak başladığı meslek hayatına İzmir’de sağlık sektöründe kurumsal iletişim-hasta hakları sorumlusu olarak devam etti. Yine İzmir’de yerel gazetede editör-muhabir olarak görev yaptı. Ardından İzmir’de bir kamu kurumunda basın departmanında basın danışmanlığı görevinde bulundu. Çeşitli platformlarda içerik editörü olarak metin yazarlığı gerçekleştirdi. Serbest Gazeteci olarak meslek hayatına devam ediyor. Fotoğraf ve röportaj özel ilgi alanları dışında, kanaviçe sanatı ile ilgileniyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Suat Çelen’den online spor hizmeti alacaklara tavsiyeler… Covid-19 Pandemi süresinde yaşanan kısıtlamalar döneminde diyet ve egzersiz konusunda online ve temassız sistem oldukça tercih edilir oldu.

  Bu iki sektör online sistem üzerinden danışanlara ulaşabilir olması açısından pandemi kısıtlamalarından çok da etkilenmediyse de danışanların bu hizmetleri alırken dikkat etmeleri gereken noktalar olduğu da aşikar… Peki nedir dikkat edilmesi gerekenler?

  Evde kal sürecinin ardından kısıtlamalar kalktı ancak online hizmet alımları hala devam ediyor. Evden diyet ya da spor danışmanlığı hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyiz? Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’le görüştük.

  Suat çelen'den online spor hizmeti alacaklara tavsiye
  Suat Çelen’den online spor hizmeti alacaklara tavsiye

  Çelen, federasyon olarak pandemi süresinde ne gibi çalışmalar yaptıklarını anlattı. Toplumun yoğun ilgi gösterdiği online egzersiz konusunda kamuoyunu aydınlattı. 2012 yılından bu yana Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanlığı görevini yürüten Suat Çelen, pandeminin; hayatın her alanında olduğu gibi sporda da büyük değişimler yarattığını, salon sporlarının duraksadığını, bu dönemde spor eğitmenlerinin evlerinden online sistem üzerinden danışanlarına ulaştıklarını söyledi.

  Sosyal medyanın gücünü kullandık

  Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, “Bizler de ‘’Evde Kal, Hareketsiz Kalma’’ sloganıyla Instagram hesaplarımızdan alanında uzman eğitmenlerimizle pilates yayınları yaptık. Gelen geri dönüşlerden gerçekten çok memnun kaldık. Ayrıca cimnastik çok genç yaşta başlanan bir spor olduğu için bizleri çok sayıda takip eden çocuklar da vardı. Şampiyon sporcularımızla birlikte kamuoyunu bilgilendirici, özellikle çocuklarımızı bilinçlendiren mesajlar vermeye gayret gösterdik” dedi.

  Sertifikalı sporculardan eğitim alınmalı

  Yapılan araştırmalar pandemi döneminde insanların fiziksel aktivite seviyesinin oldukça azaldığına işaret ediyor. Evde kal, sokağa çıkma yasağı, evden çalışma, çalışma hayatındaki kısıtlamalar; beslenme ve egzersiz olgularını olumsuz yönde etkiledi. Toplum sağlığı her yönden riskli hale gelirken, online spor danışmanlığı sektöründe bir hareketlilik yaşandı. Federasyon Başkanı Çelen, online spor danışmanlığı alan ve alacak olan kişilere önerilerde bulundu.

  Suat çelen'den online spor hizmeti alacaklara tavsiyeler... Covid-19 pandemi süresinde yaşanan kısıtlamalar döneminde diyet ve egzersiz konusunda online ve temassız sistem oldukça tercih edilir oldu.
  Suat Çelen’den online spor hizmeti alacaklara tavsiyeler… Covid-19 Pandemi süresinde yaşanan kısıtlamalar döneminde diyet ve egzersiz konusunda online ve temassız sistem oldukça tercih edilir oldu.

  Türkiye Cimnastik Federasyonu Çelen, “Bir pilates eğitmeninden eğitim alınacaksa bunlar mutlaka Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan ‘Pilates Antrenörlük Belgesi’ almış olan kişiler olmak zorunda, bir salona gidilecekse o salon ‘’Yeterlilik Belgesi almak zorunda. Çünkü ehliyetsiz kişiler tarafından verilecek eğitimler kişilerin sağlığı açısından çok ciddi sıkıntılar yaratabilir” konusunda uyardı.

  Hareketli yaşam tavsiyeleri

  Suat Çelen hareketli yaşamdan vazgeçilmemesi gerektiğinin altını çizdi ve önerilerde bulundu: “Herkes evinde veya salonda ehliyet sahibi kişilerle koordineli bir şekilde sporunu yapmalı. Ayrıca aktif bir şekilde sporun içinde de bulunmamız gerektiğini düşünüyorum. Avrupa ülkelerine baktığımız zaman lisanslı sporcu sayımız yetersiz. Biz Cimnastik Federasyonu olarak son sekiz yılda bu sayıyı bin 200’lerden 120 binlere kadar yükselttik. Ancak Almanya’da beş milyon gibi sayılar telaffuz ediliyor. Küçük yaştan itibaren çocuklarımıza bu alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor. Cimnastik sadece kendi branşımız için değil diğer alanlar için de bir altyapı niteliği taşıyor. Bu alışkanlığı cimnastikle çocuklarımıza rahatlıkla kazandırabiliriz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler