TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSu tutmaya başlayan Pamukluk Barajı görüntülendi

  Su tutmaya başlayan Pamukluk Barajı görüntülendi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mersin’in Tarsus ilçesinde, sulama ile içme suyu temini amaçlı yapılan ve su tutmaya başlayan Pamukluk Barajı, dronla havadan görüntülendi. 

  Türkiye’nin en büyük 4’üncü barajı olacak ve ekonomiye yıllık 500 milyon TL katkı sağlayacak Pamukluk Barajı, su tutmaya başladı. 17 bin kişiye dolaylı istihdam alanı oluşturacak baraj, dronla havadan görüntülendi. Bölgede senede 2 defa ürün almayı sağlayacak Pamuklu Barajı, sera yetiştiriciliği ve tropikal meyvelerin yetişmesine nefes olacak.

  Su tutmaya başlayan baraj görüntülendi
  Su tutmaya başlayan Baraj görüntülendi

  180 bin dekar alanı sulayacak barajdan, 130 milyon metreküp içme suyu temin edilebilecek. Ayrıca yıllık 80 gigavatsaat enerji üretecek. Baraj sayesinde Mersin’e içme suyu temini ve enerji faydası da sağlanacak. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler