18.2 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer

  Su sporlarında ilk

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İnciraltı’nda su sporlarında hizmet veren eğitmenler ve kursiyerler, kano ile su topunu birleştirilen kanopoloyu ilk kez oynamaya başladı.

  İzmir Büyükşehir Belediyespor kano ile su topunun birleşmesinden doğan kanopoloyu oynayan ilk ekip oldu. Dünyada kanopolo adı altında oynatılan aktivite, Türkiye’de ilk kez İnciraltı’ndaki İzmir Kayıkları, Yelken ve Kano Tesisi’nde İzmir Büyükşehir Belediyespor sporcuları tarafından yapıldı.

  Su Sporlarında Ilk

  İnciraltı’nda su sporlarında hizmet veren eğitmenler ve kursiyerler, kano ile su topunu birleştirilen kanopoloyu ilk kez oynamaya başladı. Kanopoloda kanolarla suya inen oyuncuların mücadelesi görülmeye değerdi. Topa bir kez dokunma hakları olan sporcular, küreklerle hem golleri önlemeye çalışıyor, hem de kanoları kullanarak savunma yapıyor.

  İnciraltı’nda su sporlarında hizmet veren eğitmenler ve kursiyerler, kano ile su topunu birleştirilen kanopoloyu ilk kez oynamaya başladı.

  Beşer veya altışar kişilik ekiplerle eğlence ve şov amaçlı başlatılan bu oyunun yakında çok ilgi çekebileceğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ersan Odaman, “Kulüp olarak yine yeni bir ilke imza atıp ülkemizdeki ilk kanopoloyu oynadık. Gerçekten çok zevkli bir spor. Denizimizi daha fazla kullanmak istiyoruz. Su sporlarında en büyük hedef, marka kent olabilmek. Şimdi kano takımımız içinden bir kanopolo ekibi yaratacağız. İnciraltı tesislerinde kanoya başlayan sporcularımızı, kanopoloya da kanalize edeceğiz. Kano spor okullarımıza kayıt almaya başladık. Önlemler doğrultusunda çocukları denizle buluşturacağız” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler