18.2 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSu hayattır ancak sonsuz değildir

  Su hayattır ancak sonsuz değildir

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Vatandaşlardan özellikle bağ ve bahçe sulamalarında damlama sistemini kullanmalarını isteyen yetkililer, “Su hayattır, ancak sonsuz değildir!” diyerek vatandaşları bilinçli tüketime davet ettiler.

  ESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren kaptaj ekibi, Odunpazarı ilçesine bağlı Kanlıpınar Mahallesi’nde 2 cazibeli kaynak suyu ortaya çıkardı. 

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerde su sıkıntısı yaşayan bölgelerin sorunlarını gerçekleştirdiği yoğun çalışmalar ile çözüyor.

  Sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarını aralıksız sürdüren ESKİ, içme ve kullanma suyu temini çalışmalarına da devam ediyor. Özellikle yaz aylarında bilinçsiz su tüketimi nedeniyle sorun yaşanan mahallelerde çalışan kaptaj ekibi son olarak Kanlıpınar Mahallesi’nde gerçekleştirdiği kaptaj ve drenaj çalışmaları ile 2 yeni cazibeli kaynak suyunu hizmete sundu. Pandemi nedeniyle kırsal mahallelerdeki nüfusun artmaya başladığını ve mevcut cazibeli kaynakların yetersiz kalabildiğini belirten ESKİ yetkilileri, yerinde yapılan incelemeler sonucu gerçekleştirilen çalışmalar ile Kanlıpınar sakinlerine 2 yeni cazibeli kaynak suyu sağlandığını ifade ettiler.

  ESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren kaptaj ekibi, Odunpazarı ilçesine bağlı Kanlıpınar Mahallesi’nde 2 cazibeli kaynak suyu ortaya çıkardı. 

  Vatandaşlardan özellikle bağ ve bahçe sulamalarında damlama sistemini kullanmalarını isteyen yetkililer, “Su hayattır, ancak sonsuz değildir!” diyerek vatandaşları bilinçli tüketime davet ettiler. Kaptaj ekiplerinin ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalara devam ettiğini belirten ESKİ yetkilileri, sorunsuz bir alt yapı ve vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için özveriyle çalıştıklarını ifade ettiler. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler