TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSSB'den 'Bacaklı Robot Çalıştayı'

SSB’den ‘Bacaklı Robot Çalıştayı’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda, yeni gelişmekte olan bacaklı robotlar alanında çalışmalar yürüten üniversite ve firmaların temsilcileri, ‘Bacaklı Robot Çalıştayı’nda bir araya geldi.

SSB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni gelişmekte olan bacaklı robotlar alanında çalışma yapan üniversite ve firmalar ile bu tip robotların askeri ve güvenlik alanındaki potansiyel kullanıcıları, SSB ev sahipliğinde düzenlenen ‘Bacaklı Robot Çalıştayı’nda buluştu. SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda, Savunma Sanayi Teknolojileri (SSTEK) desteği ile gerçekleştirilen çalıştaya, 7 firma ve 5 üniversite ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı temsilcileri katıldı. Bacaklı robotlar alanında ortak hedefte buluşmak amacıyla düzenlenen çalıştayda, üniversite ve firmalarca yürütülen mevcut çalışmalar ve kabiliyetler paylaşıldı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler