16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSportmenliğe aykırı iki davranış

  Sportmenliğe aykırı iki davranış

  Avatar of nuri kayış
  Nuri Kayışhttps://haberton.com/
  Gazeteciliğe 1977 Son Havadis gazetesinde başladı, Hür Anadolu, Başkent, Ulus, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı. RTUK Başkanlığı yapan yazarımızın 14 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

  Son Dakika Haberleri

  Futbol Federasyonu’nun  liglerden küme düşmeyi bu sezon için kaldırması da, yabancı futbolcu sayısını 8’e indirme kararını ertelemesi de sorunludur.

  Lig maçları oynanmış, bazı takımlar başarılı olmuş, bazıları ise yeterli performansı gösteremediği için bir alt lige düşmüştür.

  Korona salgınını gerekçe göstererek küme düşmeyi kaldırmak sportmenliğe aykırı bir harekettir, başarılı takımlara haksızlıktır.

  Salgın sadece şu ya da bu takımı değil tüm takımları etkilemiştir. Onlardan bir kısmını seçip, “Sizin hakkınız yendi. Gelecek yıl yine aynı ligde yola devam edin” demek doğru bir hareket değildir.

  Futbol Federasyonu’nun  liglerden küme düşmeyi bu sezon için kaldırması da, yabancı futbolcu sayısını 8’e indirme kararını ertelemesi de sorunludur.

  Bundan sonra hiçbir takım küme düşmeyi kolay kolay kabul etmeyecek, “selden etkilendik”, “deprem oldu”, “ekonomik kriz çıktı” gibi gerekçelerle alt lige gitmeyi reddedecektir.

  Yabancı futbolcu sayısını 8’e indiren kararın ertelenmesi de futbolumuzu ilerletmeyecek tam aksine gerilecektir.

  Böyle bir anlayışla genç Türk futbolcularının yetişmesi, tecrübe kazanması, dünya spor vitrinine çıkması mümkün olabilir mi?

  Sonuç olarak söyleyeceğim şudur:

  Futbol Federasyonu aynı gün üst üste sportmenliğe aykırı iki hareket yapmıştır.

  VAR’a filan gitmeden tartışmasız gösterilecek kart kırmızıdır.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler