TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriSporcular Kuzu Adası'na 5 kilometre kulaç attı

  Sporcular Kuzu Adası’na 5 kilometre kulaç attı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Van Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 1’inci Van Denizi Yüzme Festivali etkinliklerinin 4’üncü gününde sporcular, Kuzu Adası’na 5 kilometre kulaç attı.

  Festivale Manisa’dan katılan bedensel engelli yüzücü Mehmet İleru, 10 yıldır yüzme etkinliklerine katıldığını, Van Gölü’nde yüzmenin ise bir başka keyifli olduğunu söyledi. 

  Van Gölü’ne dikkat çekmek amacıyla Büyükşehir Belediyesince 16-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 1’inci Van Denizi Yüzme Festivali etkinliklerinin 4’üncü gününde Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen 200 sporcu, 5 kilometre uzaklıktaki Kuzu Adası’na kulaç attı. Sporcular, Van Gölü’nün tuzlu ve sodalı suyunda yüzmenin keyifli olduğunu dile getirdi.

  Sporcular kuzu adası'na 5 kilometre kulaç attı
  Sporcular Kuzu Adası’na 5 kilometre kulaç attı

  Organizasyona Manisa’dan gelen bedensel engelli yüzücü Mehmet İleru, 10 yıldır kendi branşındaki etkinliklerine katıldığını belirterek, “Aynı zamanda Türkiye’nin farklı illerini otostopla geziyorum. Bu tür aktivitelerin engel tanımadığını düşünüyorum. Van Gölü’nde yüzmek çok güzel. Burada ilk kez yüzdüm. Böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi. 

  Van büyükşehir belediyesince düzenlenen 1'inci van denizi yüzme festivali etkinliklerinin 4'üncü gününde sporcular, kuzu adası'na 5 kilometre kulaç attı.
  Van Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 1’inci Van Denizi Yüzme Festivali etkinliklerinin 4’üncü gününde sporcular, Kuzu Adası’na 5 kilometre kulaç attı.

  Kuzu Adası’ndan Akdamar Adası’na yüzerek ulaşan sporcu Ali Akgül ise, Van Gölü’nün tuzlu ve sodayı suyunda yüzmenin keyifli olduğunu söyleyerek, “İstanbul’dan katılıyorum. Kuzu Adası’ndan Akdamar Adası’na yaklaşık 4 bin 500 metrelik mesafeyi 1 saat 49 dakikada yüzerek geldim. İlk buraya varan ben oldum. Bu etkinlikte yer aldığım için mutluyum, sevinçliyim. Benim için güzel bir etkinlik oldu. Van Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim.” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler