TRY - Türk Lirası
EUR
17,8790
USD
18,4396
GBP
19,9644
CNY
2,5868
10.5 C
Ankara
14.7 C
İstanbul
12 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaSözcü Kalın BM temsilcisiyle mültecileri görüştü

Sözcü Kalın BM temsilcisiyle mültecileri görüştü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın BM temsilcisi ile mülteci sorununu görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Martın Grıffıths’e, Türkiye’nin yeni bir göç dalgasını kaldırmayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Grıffıths ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmede Suriye ve Afganistan’daki insani durum ve yardım konuları ele alındı. Görüşmede, Suriye’deki mevcut insani krizin sonlandırılması için siyasi çözüme ulaşmanın elzem olduğu ifade edildi. Suriye‘ye insani yardım geçişinin devamını sağlayan 2585 sayılı BMGK kararından duyulan memnuniyet dile getirildi. Afganistan‘daki insani durumun kötüleşmemesi adına istikrarın sağlanması ve barışçıl geçiş sürecinin önemine vurgu yapıldı.

Türkiye’nin yeni bir göç dalgasını kaldırma imkanının olmadığı belirtilirken, uluslararası toplumun acilen ve kararlı bir şekilde sorumluluk alması gerektiğinin altı çizildi. Türkiye ve BM’nin, insani krizlerin önlenmesinde yakın koordinasyon ve iş birliğini sürdürmesi konusunda mutabık kalındı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler