13.2 C
Ankara
24.1 C
İstanbul
25 C
İzmir
Cumartesi, Eylül 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaSoylu: Teftiş Kurulu'ndan 2020 yılında 3 bin 983 rapor

  Soylu: Teftiş Kurulu’ndan 2020 yılında 3 bin 983 rapor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Teftiş Kurulu’nun 2020 yılını 3 bin 983 raporla tamamladığını belirtti

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında mülkiye müfettişi sayısında yarı yarıya azalış olmasına rağmen Teftiş Kurulu’nun 2020 yılını 3 bin 983 rapor ile tamamladığını belirterek, “Giderek artan bir iş yükü, büyük bir fedakarlıkla omuzlandı” dedi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni atanan 21 mülkiye müfettişini makamında kabul etti. Müfettişlere hayırlı olsun dileklerini ileten Soylu, millet hizmetinde yeni bir yolculuğa çıktıklarını ifade etti. Soylu, 2015 yılı başında 196 mülkiye müfettişi varken bu sayının FETÖ ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde 103’e inerek yarı yarıya azaldığını belirtti.

  Soylu, son 3 yılda toplam 74 mülkiye müfettişi ataması yaptıklarını, bu atamayla ise 21 kişilik grubun göreve başlayacağını söyledi. Bu önemli değişime rağmen 2015 yılında 1464 rapor üreten Teftiş Kurulu’nun, 2020 yılını 3 bin 983 rapor ile tamamladığını söyleyerek, “Dolayısıyla giderek artan bir iş yükü, büyük bir fedakarlıkla omuzlandı” dedi. 

  Soylu sözlerini şu şekilde sürdürdü:

  “Hem Türkiye hem de dünya eskisi gibi değil. Sorumluluklar daha fazla, riskler daha fazla ama buna karşın Türkiye’nin kapasitesi de gücü de daha fazla. Her şeyden önce Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ortaya koyduğu stratejik aklı daha fazla. İnşallah sizler de bu çerçeve içinde, bugüne kadar devlet hizmetinde edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi, kabiliyetlerinizi bu tablo içinde çok farklı bir noktaya taşımış olacaksınız.

  Ben bu vesileyle, her birinize başarılar diliyorum. Bizim çok güzel bir duamız vardır; ‘Allah utandırmasın’ deriz. İşin özü de bana göre budur. Sorumluluklarımızda başarısız olmamak, milletimize ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda mahcup olmamak, bu işin özüdür. Ben sizlerin muvaffak olacağına, aziz milletimizin ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda yüzünüzün ak olacağına inanıyorum.” 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler