18 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
25 Eylül 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaSosyal ve Ekonomik Uyum Projesi ikinci fazı başladı

  Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi ikinci fazı başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  MEB ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi ikinci fazı 57 pilot okulda başladı

  Meslek liselerinin atölyelerini yenileyen ve Türkiye’de yaşayan mültecilerle öğrencilerin uyumunu mesleki ve teknik eğitimle sağlamayı hedefleyen Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi’nin (SEUP) ikinci fazı, 57 pilot okulda başladı.

  Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen, mesleki ve teknik liselerinin atölyelerini yenilemek, geçici koruma altındaki Suriyeliler ile Türk öğrencilerin sosyal uyumunu güçlendirmek ve istihdam oranını artırmak için düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi’nin ikinci fazının açılışı Ankara’da bir otelde yapıldı.

  Sosyal ve ekonomik uyum projesinin ikinci fazi basladi 2 - politika - haberton
  Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi’nin ikinci fazı başladı

  ALTYAPI EKSİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

  Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Serkan Gür, SEUP II projesine seçilen 57 mesleki ve teknik eğitim okul müdürünün katılımıyla düzenlenen toplantıda konuştu. Gür, mesleki ve teknik eğitimde en önemli konulardan birinin teknik altyapı eksikliği olduğunu belirterek, projenin birinci fazında 55 okulda 21 alanda bin 187 atölyenin yenilendiğini ve bunun mesleki eğitim adına çok kıymetli bir gelişme olduğunu söyledi.

  PROJENİN BÜTÇESİ 75 MİLYON EURO

  Projenin ikinci fazında 57 okulun 15 alanında yaklaşık 30 bin öğrenciye destek sağlanacağını belirten Gür, bu okullarının atölyelerinin yenileneceğini ve öğrencilere kırtasiye, teknik ekipman yardımı gibi konularda destek sağlanacağını ifade etti. 75 milyon euro bütçeli projenin ikinci fazı Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin ve Şanlıurfa’daki 57 okulda gerçekleştirilecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler