26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer

  Sosyal medyada 12 Nisan rezaleti

  Son Dakika Haberleri

  Sosyal medyada 12 Nisan tecavüz gibi etiketlerle kadınların tecavüze uğramasını, katledilmesini teşvik eden paylaşımlar yüreğimizi ağzımıza getirdi.

  Aman Allahım bu noktaya gelmiş olamayız, bu görmüş olduğum paylaşımlar doğru olamaz, ellerim titriyor kalbim paramparça bu paylaşımı yapan gençler insan mı? vicdanları var mı? anneleri kardeşleri ya da ablaları var mı? Nasıl olurda bu tarz düşüncelere sahip olabilirler? anlamakta güçlük çekiyorum.

  Sosyal medyada 12 Nisan rezaleti

  Kelimenin tam anlamıyla kanım dondu, çocuğumun geleceğinden kaygı duyuyorum, sokağa göndermek istemiyorum. Nasıl koruyacağız çocuklarımızı bu pis zihniyetten. Çözüm nedir? Kim dur diyecek bu gidişe? Kimseye güvenemeyecek miyiz? Herkesten korkar çekinir olduk, en yakın komşumuza dahi güvenemez hale geldik. Eskiden kapılarımız ardına kadar açıkken şimdi kapılarımızı alttan üstten kilitler olduk. Kadın cinayetleri, tacizler, tecavüzler, sapkınlık, çocuk gelinler, el kadar çocuklara Allah’tan korkmadan kuldan utanmadan yapılan taciz tecavüz korkunç.

  Yetkililer lütfen bu korkunç gidişata artık bir son versin, böyle bir toplumda yaşamak gerçekten acı verici. Geleceğe umutla bakmak istiyoruz, bizlerin ve çocuklarımızın geleceğini karartmayalım, çocuklarımıza öncelikle ahlak, insanlık dersi verelim eğitim ailede başlar. Sözün bittiği yerdeyiz.

  12 Nisan etiketiyle kadınların taciz edilmesini ve katledilmesini teşvik eden paylaşımlarla ilgili 3 kişinin kimliği tespit edildi. Emniyet kaynakları, bu kişilerin gözaltına alınacağını bildirdi, umarım gerekli ceza uygulanır ve bir daha bu tarz ahlaksızca paylaşımlar yapılmaz.

  Emniyet’ten yapılan açıklamada

  Emniyet’ten yapılan açıklamada da ”Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal medya ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir. 12.04.2021 tarihinde sosyal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi adı altında paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar içerikleri itibariyle sosyal medya terörüdür. Bu tür paylaşımlara asla müsaade edilmeyecektir. Bu etiket adı altında suç işleyen hesaplar tespit edilerek gerekli soruşturmalar başlatılmıştır” denildi.

  Sosyal medyada 12 nisan rezaleti
  Sosyal medyada 12 Nisan rezaleti

  Söz konusu paylaşımların ardından ‘tecavüzün mizahı olmaz’ başlığıyla bir kampanya da başlatıldı.

  • – Dışarı çıktığımda cesur değil özgür olmak istiyorum
  • – Türkiye’de kadın olmak zor ama kadın ölmek kolay.
  • – Yalnızca başarılarımla gündeme gelmek istiyorum. Gördüğüm şiddetle ya da öldürülüş şeklimle değil!
  • – Pınar Gültekin’i biliyor musunuz?
   Cansız bedeni yakılmış,üzerine beton dökülmüş ve toprağa gömülmüş halde bulunan.
  • Sizin #12nisan diye mizah yaptığınız,kelimelere döktüğünüz eylemlerin gerçek hayattaki sonuçları. Tecavüz kelimesini normalleştirmeyin. Bunlar acı verici olaylardır

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler