TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSosyal hizmetlerde dünyayla yarışır durumdayız

Sosyal hizmetlerde dünyayla yarışır durumdayız

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Sosyal hizmetlerde dünyayla yarışır durumdayız. Dünyada çok gelişmiş olduğunu gördüğümüz ülkeler ile bizim bugün yaşlılarımıza, çocuklarımıza, engellilerimize sağladığınız hizmetler yarışır vaziyette” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Beylikdüzü Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde huzurevi sakinleri ile buluştu. Huzurevi sakinleriyle tek tek tokalaşan Bakan Yanık huzurevi sakinlerinin istek ve sıkıntılarını dinlemek için geldiklerini söyledi.

“SOSYAL HİZMETLER ANLAMINDA DÜNYAYLA YARIŞIR DURUMDAYIZ”

Yanık yaptığı konuşmada, “Hem bakanlığımızın çalışmalarını yerinde görmek açısından hem de büyüklerimizin varsa talepleri, bize iletecekleri hususları almak, ama hepsinden önemlisi hayır dualarını almak için onları muhakkak ziyaret ediyoruz. Kurum bakımına ihtiyaç duyan büyüklerimizi de en güzel biçimde aktif yaşlanmayı sağlayacak şekilde hem kaldıkları yerde hayatlarını idame ettire bilmelerini aynı zamanda sosyal hayatlarını ve sportif faaliyetlerini sürdürmeleri için, hepsinden önemlisi onların muazzam hayat tecrübelerini kendilerinden sonraki kuşaklara bizlere aktaracak imkanları onlara sağlıyoruz. Sosyal hizmetler anlamında dünyayla yarışır durumdayız. Dünyada çok gelişmiş olduğunu gördüğümüz ülkeler ile bizim bugün yaşlılarımıza, çocuklarımıza, engellilerimize sağladığınız hizmetler yarışır vaziyette” dedi.

Sosyal hizmetlerde dunyayla yarisir durumdayiz 1 - yerel haberler - haberton
Sosyal hizmetlerde dünyayla yarışır durumdayız

“YÜZDE 81 NERE, YÜZDE 4,4 NERE” 

Pandemi döneminde yapılan çalışmalarla yaş oranı yüksek vatandaşlarda ölüm oranının gelişmiş ülkelere kıyasla çok düşük olduğunu söyleyen Yanık, “Çok gelişmiş ülkelerde bile pandemi döneminde yeterince ciddi tedbir alınamadığı için çok sayıda maalesef yaşlı insan hayatını kaybetti. Biz de bu oran çok çok düşük. Gönül tabii ki çok daha az olmasını isterdi ama kıyasladığımızda gerçekten kıyas kabul etmeyecek kadar düşük.

Biz de pandemi döneminde koronavirüse bağlı olarak yaşlı ölümü yüzde 4,4. Yüzde 81 nere, yüzde 4,4 nere. Çözüm olarak uygulanabilecek her türlü çözümü, desteği siz kıymetli büyüklerimize sağlıyoruz, bundan sonrasında da sağlamaya devam edeceğiz. Büyüklerimiz hayat tecrübesi ile bizim için birer hazine değerinde. İnşallah bundan sonraki süreçte de hizmetlerinizi sürdürürken yine sizlerle bir araya geleceğiz. Sizlerin dualarına talip olacağız ve çalışmalarımızı böylece sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bakan Yanık daha sonra resim atölyesinde huzurevi sakinlerinin yapmış oldukları yağlı boya tabloları inceledi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler