TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarSosyal atışmalar

Sosyal atışmalar

Betül Fırat
Betül Fırathttps://haberton.com/
Betül Fırat, Mavinin Fecri ve Mihrinin Hicranı Yazarı. Yazar, Şair ve Köşe Yazarı

Haftanın Öne Çıkanları

Vur kaç yapmak çok kolay olsa gerek. Artık herkes sosyal medyayı insanlara laf sokma amacı için kullanır oldu. Sosyal atışmaları pinpon topunu takip eder gibi izliyoruz.

Buradan yazdığınızı nerelerden okuyor insanlar! Bu belki de içinizi dökmenin başka bir yoludur. Genelde bu yöntemi kamuoyunu etkilemek için siyasetçiler ve ünlüler kullanmakta. Gündemle ilgili hepsinden ayrı ayrı yorum ve açıklama gelmekte.

Hangisini takip edeceğimizi şaşırsak da bir zaman sonra insanların eğlencesi haline gelmekte bu durum çünkü gerçekten gülünç olunmakta. İnsanların konuşmaları veya medya önünde tartışmaları için bir sürü platform varken sosyal medya atışmalarını pinpon topunu takip eder gibi izliyoruz.

Aslında herkesin görebileceği ve uzanabileceği bir yer sosyal medya ve sosyal medyanın kamuoyunu yönlendirmekte birebir olduğu söylenebilir. Bu atışmalar genelde insanlarda büyük bir yankı buluyor ve herkes takım tutar gibi taraf oluyor. Hâlbuki halka açık bir tartışma programında fiziki olarak karşılıklı konuşulsa mesela; babayiğitlik düzeyinde de bizlere örnek olabilir bu ama mesela…

Sosyal atışmalar
Sosyal atışmalar

Oturduğunuz yerden atıp tutmak kolay olsa gerek, enini sonunu düşünmeden… “İnsanların yüksek derecede etkilenmesi kimin umurunda ki” haline dönüyor mesele ve nahoş bir ortam oluşuyor maalesef.
Günlük konuşmalarımız “Aaaa… bak, ne yazmış gördün mü?” ya da “Nasıl cevap vermiş, gördün mü?” haline döndü. Artık haber veya medya yerine sosyal medyayı yakından takip eder olduk.

Ne kadar yararlı ne kadar zararlı bilinmez ama herkes bir diğerini aynı ithamlarla karşılamakta. Yerinizden kendi kendinize söylenmenizin faydası olmayacağı gibi işe yaramayacağı da kesin. Cesaretiniz yoksa insanların karşısında durmaya, klavye şövalyeliği de bir yere kadar olsa gerek.

Bir zaman sonra insanlar bundan da sıkılacaktır ve duyumsamazlık halinde oldukları için söylenilenleri (yazılanların) bir hükmü kalmayacaktır. Birbirinizin yüzüne konuşmayı denemenizde yarar vardır; sosyal atışmalarla insanları eğlendirmek yerine ki işin ciddiyeti kalmıyor bu şekilde. Sosyal atışma! Karşısına geç konuş, diyorum kısaca.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler