TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSorular ve sorgulamalar

  Sorular ve sorgulamalar

  Semanur Gök
  Semanur Gökhttps://haberton.com/
  Semanur Gök, 2013 - 2018 Giresun Üniversitesi - uluslararası ilişkiler bölümünün den mezun oldum. 2019 yılında tarih üzerine Yüksek Lisansa başladım ve devam etmektedir.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Saat sabahın beş buçuğu… Uykusuz geçen gecenin turuncu bir sabaha uyanışı… Sokak lambaları hala sönmemişti. Gökyüzüne bakarken kafamda fark edilir bir kaos vardı. Geçen zaman ile üst üste olaylar yaşanırken sorular ve sorgulamalar da bitmiyordu.

  Sorgulamaların bitmediği bu zamanlar, toparlanma ve dağılmalar dan mı oluşuyordu ya da toparlanırken beceriksizliğimizin etrafımızı kaplayıp dağıtmasından mı? Hayatın sana sunduklarından bir şeyler yapılır yoksa sana sunulmayan şeyleri isteyerek yorulur mu insan?

  Geçmiş bir yük mü yoksa takıntı mı? Düzlüğe çıkılır mı? Ya da sen bir platodasın da vadide mi sanırsın kendini. Korktuğumuz da elimizin ayağımızın titremesinin nedeni, gerçek anlamda korkuyu tatmamış olmamız mı?

  Aşk mı? Sevgi mi? Bence sevgi gibi… Daha kalıcı hissettiriyor. Kader var mı? Kader, benim planlarım üzerinden devam eden ya da plansız karşıma çıkan da olabilir. Belki de bir B planıdır. Bazen küçük bir kulübenin içindeki sahipsiz bir köpeksin ya da her an atağa geçip avlanmaya hazırlanan bir pantersin.

  Sorular ve sorgulamalar 2 - yazarlar - haberton
  Sorular ve sorgulamalar

  Bir bildiğin kendin var. Dışa yansıyan karakteristik özelliklerinin çevrelediği ve prensiplerini oluşturan… Bir içindeki kendin var. Duygularına yön veren seni ağlatan, öfkelendiren, hırslandıran, inada bindiren, vazgeçiren bir iç dünyan… Bir de dış dünyan var. Topluma ayak uyduran ve seni kılıktan kılığa sokan bir kendin…

  Kendini tanımak bir gezegen keşfetmek gibidir. Keşfin, bitmeyen bir serüvendir. Ama keşfini bitirmeden başka bir gezegen tanıyıp sevmek yıpratıyor insanı… Bir de ne istediğini bilmek var. Yolunu belirlemek ve çıkmaz sokaktan çıkmak gerekli ya da duvara çarpa çarpa kendine bir yol oluşturmalısın. Her ne olursa olsun, olmaması gereken olaylar olur veya bir insan eksilir. Ya da sen vazgeçersin.

  Sorular bitmez, cevaplar biter. Sevmeler bitmez, aşklar biter. Yollar bitmez, mesafeler biter. Sanat bitmez, film biter. İşaretler bitmez, fark edişler biter. Ruhun gezer, bedenin durur.

  Haziran yaklaşıyor. Bana kiraz mevsimi, sana incir zamanı… Hangi zamanda olursak olalım. Sorgulamaktan ve sorular sormaktan vazgeçmeyin. Bir her şeyin cevabını öğreneceksiniz. İşte o zaman, kendi hayatının kitabını her yönüyle okuyor olacaksın.

  Sevgilerle… :)

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler