14.2 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.3 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSöndürülmeyen soba 2 kardeşi öldürdü

  Söndürülmeyen soba 2 kardeşi öldürdü

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Adıyaman’da, söndürülmeyen soba, 2 kardeşi öldürdü. Dilan (16) ile Müttalip Yıldırım (11) kardeşler karbonmonoksitten zehirlenerek hayatını kaybetti.

  Turgut Reis Mahallesi Zey Yolu Caddesi’nde tek katlı evde oturan 4 çocuklu Yıldırım ailesi, salı gecesi kömür sobasını yaktıktan sonra uyudu. Sabah saatlerinde uyanan ve midesi bulanan Rıfat Yıldırım (48), eşi Meliha (42), çocukları Taha (6), Dilan ve Müttalip’i hareketsiz görünce sağlık ekiplerinden yardım istedi.

  İhbarla gelen sağlık görevlileri tarafından yapılan kontrolde Dilan ve kardeşi Müttalip’in öldüğünü belirledi. Ailenin diğer fertleri Rıfat ve Meliha Yıldırım çifti ile çocukları Taha Yıldırım ambulanslarla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. 

  YAN YANA DEFNEDİLDİLER

  Ölümü ile ailesini yasa boğan Dilan ve Müttalip Yıldırım kardeşlerin cenazeleri, otopsilerinin tamamlanmasının ardından yakınlarına teslim edildi. Anne, baba ve bir kardeşinin tedavisi süren Dilan ve Müttalip, yakınlarınca kılınan cenaze namazının ardından yan yana mezarlara defnedildi. Yıldırım ailesinin bir diğer çocuğu Mustafa’nın ise aynı gece dedesinin yanında kaldığı belirtildi.

  KATİL; SÖNDÜRÜLMEYEN SOBA

  Olayın ardından polis ve itfaiye ekipleri iki kardeşin hayatını kaybettiği evde detaylı inceleme yaptı. İncelmemede, ailenin gece sobayı söndürmeden uyuduğu, lodos nedeniyle gazın eve dolduğu belirlendi.

  Söndürülmeyen soba 2 kardeşi öldürdü
  Söndürülmeyen soba 2 kardeşi öldürdü

  Evde inceleme yapan Adıyaman Belediyesi İtfaiye Amiri Muhittin Yaylas, şiddetli rüzgarın soba ile ısınılan evlerde her zaman için risk oluşturduğunu belirterek aile bireylerinin uyumadan mutlaka sobalarını söndürerek önlem alması gerektiğini ifade etti. Dilan ve Müttalip Yıldırım’ın da söndürülmeyen sobanın kurbanı olduğuna değinen Yaylas, şöyle konuştu:

  “İki çocuğumuz maalesef söndürülmeyen sobanın, şiddetli rüzgar nedeniyle eve dolan karbonmonoksiti solumalarından dolayı hayatını kaybetmiş. Tüm vatandaşlarımız uyumadan sobalarını mutlaka söndürsün, baca ve borularını da düzenli olarak temizlesin.

  Bacaların çatının en az 1 metre üstünde yani yüksekte olması gerekmektedir. Bunlara çok özen göstermek lazım. Vatandaşlarımızın bunlara özen göstererek tedbir almasında yarar var.” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler