TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamSonbaharın keyfi olta balıkçılığı

Sonbaharın keyfi olta balıkçılığı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Muğla’nın Marmaris ilçesinde vatandaşlar sonbaharın keyfini olta balıkçılığı yaparak çıkartıyor.

Çoğunluğu emeklilerden oluşan kişiler plajda portatif sandalyede oturup hem olta ile balık avlıyor hem de eşsiz deniz manzarasını izliyor.

Sahile gelenler, plaja gelirken yasal ölçülere uygun olan kefal, levrek ve çupra balıkları tuttu.
Sahile gelenler, plaja gelirken yasal ölçülere uygun olan kefal, levrek ve çupra balıkları tuttu.

Marmaris ilçe merkezinde yaz sezonunun bitmesiyle plajlardan çekilen turistler yerine çoğunluğu emeklilerden oluşan olta balıkçılığı tutkunları akın etti. İlçe merkezindeki Atatürk Caddesi’nden İçmeler Mahallesi’ne kadar uzanan 11 kilometrelik mavi bayraklı plajlar, olta balıkçılığı tutkunları ile doldu. Kimileri bisikleti ile kimileri yürüyerek geldikleri plajlarda portatif sandalyelerine oturarak oltalarını salladı.

Saatlerce oltalarına balık takılmasını bekleyen Marmarisliler, eşsiz deniz manzarası eşliğinde anın keyfini çıkardı. Sahile gelenler, plaja gelirken yasal ölçülere uygun olan kefal, levrek ve çupra balıkları tuttu. Amatör olta balıkçılık keyfini yaşayanlar gün batımına az bir süre kala mutlu şekilde evlerinin yolunu tuttu

Saatlerce oltalarına balık takılmasını bekleyen marmarisliler, eşsiz deniz manzarası eşliğinde anın keyfini çıkardı.
Saatlerce oltalarına balık takılmasını bekleyen Marmarisliler, eşsiz deniz manzarası eşliğinde anın keyfini çıkardı.

8 yıldır Marmaris’te yaşayan işçi emeklisi Haydar Tanrıverdi, “Aslen Muğla’nın Yatağan ilçesi doğumluyum. Emekli olduktan sonra en büyük tutkum olan kıyı olta balıkçılığı hobimi gerçekleştiriyorum. Bisikletimle Halk Plajı’na geliyorum. İki oltamı denize atıp beklerken, manzarayı seyrediyorum” dedi.

İstanbul’da bir firmadan 7 yıl önce emekli olduktan sonra eşiyle Marmaris’e yerleşen Berna Atıl da, “Marmaris havası çok güzel. Eşim olta balıkçılığı tutkunudur. Kendisi ile gelip giderken bende de tutku oldu. Manzara eşliğinde balık avlamak çok güzel. Aslında balık bahane manzara şahane” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler