TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri''Son 5 yılda basketboldaki düşüşü görüyoruz''

  ”Son 5 yılda basketboldaki düşüşü görüyoruz”

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanlığı’na adaylığını açıklayan eski başkan Harun Erdenay, projeleri ve hedefleri hakkında özel açıklamalarda bulundu.

  Erdenay, “Sıralamaya bakıldığında son 5 yıldaki düşüşü görüyoruz. Takımla birlikte olabilmek, antrenmanlara, kamplara giderek sporcularla olmak onlara büyük bir motivasyon katacaktır. Her zaman takımımızla olacağız” dedi.

  Öncelikle milli takımın büyük bir başarı elde edecek alt yapısını oluşturacaklarını belirten Erdenay, “Basketbolda 5 senelik bir dönem var. Bu 5 yılı değerlendirdiğimizde de milli takımlar bazında pek başarılı bir dönem geçmedi. Kulüpler için ise pandemiye denk geldiği için bu dönem sağlıklı bir süreç olmadı. Öncelikle Türk Milli Takımı’nın, 12 Dev Adam dönemine dönmek için acil bir dereceye ihtiyacı var. Ligler ne kadar iyi olsa da Avrupa’da kulüpler başarılı olsa da milli takım bu işim lokomotifidir. Önceli planımız yakın zamanda gerçekleşecek turnuvalarda bir derece elde etmek olacak. Lig yapılanmasına da yardım edeceğiz. Süper Lig her zaman Avrupa’nın en iyi liglerinden birisi olarak kabul ediliyor Takımlarımızın şikayetleri var. Masrafların yüksek olmasından dolayı kulüplerimizin elini rahatlatacağız. Gelirleri arttıracak projelerimiz var. Yeni sponsorlar getireceğiz. 8 yıldır arttırılmayan galibiyet ve mağlubiyet payları için girişimde bulunacağız. Süper Lig kulüplerini finansal açıdan rahatlamış olacağız” diye konuştu.

  Özellikle spor salonları için çalışmalar yapacaklarına değinen Erdenay, “Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kullandığı iki basketbol salonu vardı. Biri Ankara Arena, biri de Abdi İpekçi Spor Salonu. Abdi İpekçi yıkıldı ve yerine yenisi yapılamadı. Seçime kısa süre kaldı. Bu süreçte yapılacağı da görünmüyor. Bakanlık ile görüşme yaptığımızda TOKİ ile  bu projeyi üstlendiğini öğrendim ve memnun da oldum. Uzun yıllar enkaz halinde kalan yerin yerine yenisi yapılacaktır. Kazandığımızda bakanlık ile istişare ederek salonun uluslararası organizasyonlarda ve milli takımlar için kullanılması için projemizi sunacağız” ifadelerini kullandı.

  Milli takımlar için kamp merkezi yapmak istediklerini de belirten Erdenay, “Şile’de milli takım kamp merkezi projemiz vardı. Şile Belediyesi, Orman Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla bir alan tahsis edildi. Projesi de çizildi ancak o zaman buna zamanımız olamamıştı. Kamp tesisi için uygun bir alan ve milli takım buradan uzun yıllar yararlanabilir. Göreve geldiğimizde bu proje de planlarımız arasında var” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler