TRY - Türk Lirası
EUR
20,488
USD
19,027
GBP
23,199
CNY
2,764
21 Mart 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıSon 10 yılda termal turizmde reformlar yaşandı

Son 10 yılda termal turizmde reformlar yaşandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yalova merkezli Karaderili Şirketler Grubu CEO’su yaptığı açıklamada Türkiye’nin termal turizmi alanında son on yılda reformlar yaşadığını belirterek, “Sağlık turizmi 12 ay yaşayan, sezonu olmayan bir sektör” dedi.

Fuarın temel amacı, Türkiye’nin önde gelen sağlık hizmet sağlayıcılarını Almanya ve çevre ülkelerdeki kuruluşlarla tanıştırmak ve ilgili ülkelerdeki sektör aktörleri arasındaki ağı güçlendirmek ve ayrıca Almanya ve Türkiye arasındaki iş birliği fırsatlarını görüşmek.

Yalova Terma City Aqua & Physiotherapy Center projesi ile sağlık turizminin önde gelen fuarı Berlin Sağlık Turizmi Fuarı’nda Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinden sektörün önde gelenleri ile bir araya gelen şirket, Türkiye’nin termal turizm alanında son on yılda yaptığı reformlara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

“TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİNDE EN ÖNEMLİ DESTİNASYONLARDAN”

Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas, Berlin Sağlık Turizmi Fuarı’nı değerlendirdi. Talas “Türkiye, uluslararası standartlarda vermiş olduğu sağlık hizmetleriyle dünyadaki en yüksek teknoloji ve donatılmış sağlık kadrosuyla dünya sağlık turizminin en önemli destinasyonlarından biri haline geldi” dedi.

Türkiye’nin termal turizm alanında son on yılda reformlar yaşadığımı belirten Talas, yapılan düzenlemeler sayesinde Türkiye’nin dünya termal turizm pazarında yükselişini sürdürdüğünü ifade etti

Son 10 yilda termal turizmde reformlar yasandiw - i̇ş dünyası - haberton
Son 10 yılda termal turizmde reformlar yaşandı

Tevfik Talas şöyle devam etti:

“Karaderili Şirketler Grubu’na bağlı Yalova Terma City Oteli’nde konaklamalı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak hizmet vermeye başlayarak uluslararası tanıtım faaliyetlerimize hızlıca başladık. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz ‘Termal Suyun Gücü’ ile birleşerek yerli ve yabancı turistler için fuar boyunca cazibe merkezi haline gelerek çok ilgi gördü. Yalova Terma City otelimizde tam donanımlı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurarak hizmet listesine sağlığı da eklemenin büyük gururunu yaşıyoruz.

Yaptığımız yatırımımızın Berlin’de bu denli ilgi görmesi de hem yatırımımızı taçlandırdı hem de bizi çok mutlu etti. Yalova lokasyon olarak özellikle hava ulaşımdaki kolaylıklar sebebi ile de uluslararası hastaların en çok tercih ettiği illerin içerisinde yer alıyor. Sağlık turizmi için gelenlerin konaklama ile ilgili sıkıntılarını da ortadan kaldırmayı planlamak amaçlı düşündüğümüz Terma City Aqua & Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, cazip fiyatlı lüks konaklama seçenekleri ve termal suyun gücü ile birleşerek yabancı turistler için çok cazip bir seçenek sunuyor. Tüm bu olanaklar ile de fuar boyunca ziyaretçi akınına uğradık.”

 “SAĞLIK TURİZMİ SEZONU OLMAYAN BİR SEKTÖR”

Tevfik Talas, “Termal otellerin de ‘lüks tatil ve imkanlar sunabileceğini gösteren bir otel inşa ettik ve geliştirdik. Termal oteller sadece iyileşmek için değil, yenilenmek için dizayn edildi. Biz buna yeni nesil termal diyoruz” dedi.

Türkiye’nin termal turizmi alanında son on yılda reformlar yaşadığını ve bu düzenlemeler sayesinde dünya termal turizm pazarında yükselişini sürdürdü. Şimdi yeni akım bir proje oluşturarak sağlık sektöründeki yerimizi de aldık. Sağlık turizmi, turizmin diğer alanlarından farklı olarak yılın 12 ayı hiç hız kesmeden devam eden ve Türkiye’ye ciddi katma değer girdisinin olduğu alanlardan birisi. Son yıllarda ciddi olumlu bir ivmelenme yaşıyoruz. Türkiye 2017 yılından beri sağlık turizminde ivmelenerek büyüyor. Sağlık turizmi 12 ay yaşayan, sezonu olmayan bir sektör” dedi.

Berlin Büyük Elçisi Ahmet Başar Şen de fuar ziyaretinde bulunup Sayın Tevfik Talas ile hem fuarı değerlendirip hem de Yalova Terma City Aqua & Physiotherapy ile ilgili bilgi aldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler