31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSokakta bulduğu parayı Iraklı sahibine teslim etti

  Sokakta bulduğu parayı Iraklı sahibine teslim etti

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Zeytinburnu’nda temizlik işçisi Abdülkerim Sağlar sokakta bulduğu paraya Iraklı Taha Alani’ye teslim etti

  Zeytinburnu’nda temizlik işçisi olarak çalışan Abdülkerim Sağlar, sokakta bulduğu 4 bin lirayı Iraklı Taha Alani’ye teslim etti. Belediye Başkanı Arısoy da temizlik işçisine örnek davranışından dolayı teşekkür ederek yarım altın hediye etti.

  Zeytinburnu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan 56  yaşındaki Sağlar, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde 74. sokağı süpürürken kaldırımda parayı fark ettiğini söyledi.

  Sokakta buldugu parayi irakli sahibine teslim etti 2 - yaşam - haberton
  Sokakta Bulduğu Parayı Iraklı Sahibine Teslim Etti

  “Sokakta bulduğum bir lirayı dahi camideki yardım kutusuna atarım”

  13 senedir Zeytinburnu’nda temizlik işçisi olarak çalıştığını ifade eden Abdülkerim Sağlar, “Altı çocuğum ve sekiz torunum var. Çok şükür çocuklarım da çalışıyor. Hiçbir sıkıntımız yok. Sokakta saat 14.00 ile 14.30 arasında kaldırımları süpürürken buldum parayı. Paranın önce sahte olduğunu düşündüm. Gerçek olduğunu anladıktan sonra ekip sorumlumuzu arayarak para bulduğumu bildirdim. Başka insanlar gelerek paranın kendilerine ait olduğunu söyledi. Kısa sürede paranın sahibi bulundu. Parayı teslim ettik. Paranın sahibi bulunduğu için çok sevindim. Sokakta bulduğum bir lirayı dahi camideki yardım kutusuna atarım. Çok şükür sağlığımız yerinde ve çalışıyoruz” dedi.

  Sokakta buldugu parayi irakli sahibine teslim etti 3 - yaşam - haberton
  Sokakta Bulduğu Parayı Iraklı Sahibine Teslim Etti

  “Paramızı bulan insan muhteşem biri”

  Türkiye’de yaşadığını söyleyen Iraklı 52 yaşındaki Taha Alani, “Temizlik işçisinin bulduğu para, bizim ev kiramızdı. Çok teşekkür ediyorum. Paramızı bulan insan muhteşem biri. 4 bin lira az bir para değil. 7 senedir İstanbul’da yaşıyorum. Bu para bizim için çok önemliydi çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

  Sokakta buldugu parayi irakli sahibine teslim etti 4 - yaşam - haberton
  Sokakta Bulduğu Parayı Iraklı Sahibine Teslim Etti

  “Herkese örnek olacak bir davranış”

  Ömer Arısoy, makamında ağırladığı temizlik işçisi Abdülkerim Sağlar’a ilkeli davranışından dolayı teşekkür ederek yarım altın hediye etti. 

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, “Temizlik işçimiz Abdülkerim kardeşimiz yerde bulduğu parayı yöneticilerine bildiriyor. Arkadaşlarımız paranın sahibini bularak teslim ediyor. Personelimizin davranışı yapılması gereken bir hareket. Herkese örnek olacak bir davranış. Tamamen helal kazanç üzerine odaklanmış bir arkadaşımız. Sağlar’a teşekkür ettik. Küçük bir de hediye verdik” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler