29.7 C
Ankara
29.8 C
İstanbul
38.7 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSokak Hayvanları için Restoranlarda Ücretsiz Çalışıyor

  Sokak Hayvanları için Restoranlarda Ücretsiz Çalışıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ankara’da Üniversite Öğrencisi Harun Köybaşı Restoranlarda Ücretsiz Çalışarak Sokak Hayvanlarına Yemek Götürüyor

  Ankara’da üniversite öğrencisi Harun Köybaşı (26), ücretsiz çalıştığı restoranların artık yemekleri ile sokakta yaşayan hayvanları besliyor. Köybaşı, “Bu kadar çok israf varken bunların çöpe gitmesine gönlüm razı gelmedi. Bazı günler çok fazla yemek artığı çıkıyor. Özellikle hafta sonlarında çıkan artıklar 15-20 kiloları buluyor” dedi.

  Sokak hayvanlari icin restoranlarda ucretsiz calisiyor 2 - yaşam - haberton
  Restoranlarda Ücretsiz Çalışıyor

  “Artık Yemekler Karşılığında Ücretsiz Çalışmaya Başladı”

  Ankara’da yaşayan Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi son sınıf öğrencisi Harun Köybaşı, küçük yaştan itibaren birçok hayvan besledi. Hayvanları çok seven Köybaşı, yaklaşık bir ay önce gittiği restoranda çöpe giden artık yemeklerin sokak hayvanlarının beslenmesi için kullanılabileceğini düşündü. Köybaşı, restoran sahipleriyle görüşüp, artık yemekler karşılığında ücretsiz çalışmaya başladı. Köybaşı, haftanın 3 günü boş zamanlarında çalıştığı restoranda topladığı artık yemekleri, Çankaya Belediyesi’nin desteğiyle sokakta yaşayan hayvanlar ile buluşturuyor.

  Sokak hayvanlari icin restoranlarda ucretsiz calisiyor 4 - yaşam - haberton
  Restoranlarda Ücretsiz Çalışıyor

  “Çankaya Belediyesine ait büyük araçlara dolduruyoruz ve dostlarımızın karnını doyurmaya çalışıyoruz”

  Köybaşı, hayvanları sevdiğini, şimdiye kadar köpek, kedi, balık gibi çok sayıda hayvan beslediğini söyledi. Köybaşı, “Hayvan sevdiğim kadar kebabı da çok seviyorum. Restoranlara gidip, yemek yediğim zaman diğer masalardaki tabaklara bakınca yemek israfı görülüyor. Bu kadar çok israf varken bunların çöpe gitmesine gönlüm razı gelmedi. Restorana gidip dedim ki, ‘Ben burada ücretsiz komi-garson olarak işe başlayıp, masalardaki artıkları toplayıp, sokak hayvanlarına vermek istiyorum’. Teklifim kabul edildi. Restoranda topladığım artık yemekleri kovalarla sokak hayvanlarına veriyorum. Bazı günler çok fazla yemek artığı çıkıyor. Özellikle hafta sonlarında çıkan artık yemekler 15-20 kiloları buluyor. Kovaları Çankaya Belediyesine ait büyük araçlara dolduruyoruz ve dostlarımızın karnını doyurmaya çalışıyoruz” dedi.

  Sokak hayvanlari icin restoranlarda ucretsiz calisiyor 3 - yaşam - haberton
  Sokak Hayvanları Için Restoranlarda Ücretsiz Çalışıyor

  “Masadan Gelen Artıkları Topluyor ve Sokak Hayvanlarına Götürüyor”

  Restoran sahibi Aydın Akça ise, “Biz israfa karşı olduğumuz için masalardan gelen tabaklardaki artıkları toplayıp köpeklere zaten veriyorduk. Bu arkadaşımız da bize geldi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında bundan bize bahsetti. Bu da bize mantıklı geldi. Buraya geliyor. Masadan gelen artıkları topluyor ve sokak hayvanlarına yedirmek için götürüyor. Biz de bundan dolayı çok memnunuz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler