TRY - Türk Lirası
EUR
15,1175
USD
13,3646
GBP
18,1737
CNY
2,1076
-8.8 C
Ankara
7.7 C
İstanbul
7.3 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSMA hastası Duru için ünlülerden destek

  SMA hastası Duru için ünlülerden destek

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  SMA hastası Duru Meriç için ünlüler sosyal medyadan yapılan canlı yayına katılarak destek istedi

  İzmir’de, 5,5 yaşındaki spinal müsküler atrofi (SMA) Tip-1 hastası Duru Meriç’in tedavisine katkı sağlamak için, sanat ve spor camiasından isimler sosyal medyada canlı yayın yaparak destek istedi.

  Bornova ilçesinde yaşayan Özgün ve Özlem Meriç (39) çifti, kızları Duru’nun 20 günlükken hareketlerinde yavaşlama olduğunu fark etti. Başını tutamayan, oturamayan, konuşamayan ve kolunu kaldıramayan Duru’ya, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan genetik testlerin sonucunda, SMA Tip 1 teşhisi konuldu.

  Meriç ailesi, çocuklarının tedavisi için bugüne kadar birçok kampanya düzenlendi. Göztepe Spor Kulübü’nün stadında iş, sanat ve spor camiasının katılımıyla geçen ay maç organizasyonu yapıldı. Dubai’de gerçekleşecek gen tedavisinin masrafın yüzde 93’lük kısmı toplandı. Geri kalan kısım için çalışmalar sürüyor. Gen tedavisi için gerekli kilo sınırını korumak için dikkatli beslenen Duru’nun bir an önce tedavi olması gerekiyor.

  Duru için sanat ve spor dünyasından birçok isim de sosyal medyadan canlı yayın yaparak destek istedi, yardım topladı. Yayına katılanlar arasında Türk Kızılay İzmir Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış, Göztepe Spor Kulübü Asbaşkanı Talat Papatya, şarkıcı Gökhan Akar, dizi ve film oyuncusu Zilan Duru, Masterchef’in yarışmacısı Pelin Zaman, şair yazar Ömer Köroğlu, şarkıcı Ulaş Sezgin, Göztepe Spor Kulübü futbolcuları Atınç Nukan ile Adis Jahohiv ve GAGS Tribün Grubu Başkanı Atilla Bekar yer aldı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler