TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSkytrax'ten İGA'ya 5 yıldızlı tescil

  Skytrax’ten İGA’ya 5 yıldızlı tescil

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Havalimanı, en önemli havacılık kuruluşları arasında gösterilen Skytrax’in değerlendirmesine göre 2020 yılında kazandığı ‘5 Yıldızlı Havalimanı’ ödülünü bu yıl da kazanarak başarısını tescilledi.

  İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’dan yapılan açıklamada Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Havalimanı’nın, son dönemde almış olduğu uluslararası ödüllerle Türk havacılığının gururu olmaya devam ettiği ifade edildi. İstanbul Havalimanı’nın 2020 yılındaki başarısının tekrar ederek ‘Skytrax 5 Yıldızlı Havalimanı’ ödülünü bu yıl da kazanarak büyük bir başarıya imza attığı belirtildi.

  “2022 World Airport Awards” kapsamında da İstanbul Havalimanı’nın ‘Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı’, ‘Dünyanın En İyi Alışveriş Deneyimi Sunan Havalimanı’ ve ‘Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı’ uluslararası ödüllerini kazanarak Türk havacılığını zirveye taşıdığı, aynı zamanda ‘Dünyanın En İyi Havalimanları’ listesinde de büyük bir ilerleme kaydederek 8. sırada yer aldığı bildirildi.  

  “550 HAVALİMANINI GERİDE BIRAKARAK ÜÇ ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU”

  Açıklamada, “Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 1989 yılında kurulan Londra merkezli havacılık enstitüsü Skytrax tarafından ‘5 Yıldızlı Havalimanı’ olarak 2020 ve 2022 yıllarında tescil edilen İGA İstanbul Havalimanı, 2022 World Airport Awards ödüllerinde de 550 havalimanını geride bırakarak üç ödülün sahibi oldu. Ödüller, 8 aylık anket döneminde 100’den fazla milliyeti barındıran havalimanı müşterisi tarafından Dünya Havalimanı Anketi vasıtasıyla belirleniyor. Anket, check-in, transferler, alışveriş, güvenlik, göçmenlik bürosundaki denetimleri kapsarken, havalimanı hizmeti ve ürün temel performans göstergeleri genelinde de müşteri deneyimi değerlendiriliyor” ifadelerine yer verildi.

  Skytraxten igaya 5 yildizli tescil 1 - haberler - haberton
  Skytrax’ten i̇ga’ya 5 yıldızlı tescil

  HAVALİMANI GENELİNDEKİ HİZMET KALİTESİNİ DENETLİYOR

  Yıllık küresel havalimanı müşteri memnuniyeti anketi müşteriler tarafından oylanırken, havalimanı endüstrisi için en prestijli tescil olan Skytrax ise havalimanı genelindeki hizmet kalitesini denetliyor. Kapsamlı düzenlemeler ve detaylı hazırlık süreci dahil 3 gün süren yoğun fiziki denetimlerin sonucunda, İstanbul Havalimanı’nın yolcu deneyimindeki mükemmelliği en üst not olan 5 Yıldız’la tescillenmiş oldu.

  Skytrax denetmenleri, uluslararası aktarma merkezi konumunda bulunan İstanbul Havalimanı’nın giden yolcu, transfer yolcu ve gelen yolcu deneyimini etkileyen otopark, toplu ulaşım, web sitesi, mobil uygulama, güvenlik/pasaport kontrol, temel yolcu hizmetleri, mağazalar, yeme içme alanları, bagaj alım gibi her temas noktasını deneyimleyerek; bu noktalarda sunulan hizmeti, hizmete erişim kolaylığını, yolcu konforunu titizlikle inceledi.

  Yolcu seyahat deneyimini etkileyen her noktanın, kapsamlı şekilde değerlendirildiği denetimlerde güvenlik, check-in, pasaport, gümrük, temizlik, bagaj alım gibi temel süreçlerle beraber temel hizmetler, yeme içme alanları, alışveriş noktaları, lounge gibi misafirlere dokunan her nokta detaylı şekilde uzmanlar tarafından denetime tabi tutuldu.  

  İNANKUL: HİZMET KALİTESİ TESCİLLENMİŞ OLDU

  Açıklamada Fransa’nın başkenti Paris’te 16 Haziran’da, Passenger Terminal EXPO etkinliği kapsamında düzenlenen ödül törenine katılan İGA Dijital Hizmetler ve Ticaret’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Ersin İnankul’un görüşlerine yer verildi.

  “İGA İstanbul Havalimanı olarak, Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmeyi sürdürüyoruz” diyen İnankul şunları söyledi:

  “Henüz çok genç bir kurum olmamıza karşın, yolcularımıza sağaldığımız hizmet kalitesi ikinci kez Skytrax gibi dünya çapında önemli bir havacılık otoritesi tarafından tescillenmiş oldu. İGA olarak, ulaştığımız yolculuk memnuniyeti seviyesini günden güne yukarılara taşıyoruz. Bu yaklaşımımız sayesinde uluslararası oteritelerce ödüllendirilmeye devam ediyoruz. Özellikle havalimanımızdaki müşteri odaklılığı merkeze alarak gelişecek, global aktarma merkezi misyonumuzla birlikte 7’den 77’ye hizmet vermeyi sürdüreceğiz.

  5 Yıldızlı Havalimanı olmamızın yanında 2022 World Airport Awards ödüllerinde de 550 havalimanını geride bırakarak Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı, Dünyanın En İyi Alışveriş Deneyimi Sunan Havalimanı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı ödüllerinin sahibi olduk. Tüm bu kıymetli ve prestijli ödüller, en başta yolcularımız olmak üzere dünyadaki havacılık otoritelerinin İGA’ya ve İstanbul Havalimanı’na ne denli güvendiklerinin önemli bir kanıtı. Ülkemizin bayrağını bir kere daha en tepeye çıkarttığımız ve böylesi bir başarıyı gerçekleştirebildiğimiz için ülkemiz adına gururlu ve de mutluyuz.”  

  PLAİSTED: İGA İSTANBUL HAVALİMANI’NI TEBRİK EDİYORUZ

  Skytrax CEO’su Edward Plaisted ise “Bu önemli ödülleri kazandığı için İGA İstanbul Havalimanı’nı tebrik ediyoruz. Dünyanın En Aile Dostu Havalimanı, Dünyanın En İyi Alışveriş Deneyimi Sunan Havalimanı ve Güney Avrupa’nın En İyi Havalimanı olarak aldığı önemli ödüllerle övgü almaya devam ediyor. Bu ödüller, İGA İstanbul Havalimanı’nın bu alanlarda üst düzey müşteri memnuniyeti standardı sunduğunu açıkça gösteriyor. En Aile Dostu Havalimanı kategorisi 2022’de oluşturulmuş yeni bir ödül ve İGA İstanbul Havalimanı’nın bu ödülü kazanması mükemmel bir başarı” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler